Gratis

REPREZENTANT VANZARI B2B EXPORT TAMPLARIE PVC

TERMOPLAST SRL
6 poziții

Candidatul Ideal

Recrutăm colegi noi în echipa de vânzări EXPORT B2B TERMOPLAST.

Suntem cel mai mare producator de ferestre PVC SCHUCO din Romania, respectiv ocupam pozitia 2 pentru productia de tamplarie PVC REHAU. Până în 2030, ne-am stabilit un obiectiv ambițios: să fim unul din principalii furnizori de ferestre și uși de calitate superioară în Europa, sa realizam o expansiune sanatoasa si eficienta an de an. Continuam cu mandrie să livram peste 70% din producția noastră în țările europene și să fim recunoscuti ca un model de excelență pentru industria de ferestre și uși.

Prin urmare, căutăm colegi in vanzari, vorbitori de italiană / franceză / germană, care să participe direct la procesul de extindere pe piața externă . Ne dorim sa sustinem cresterea economica a Romaniei si sa ne consolidam pozitia ca jucator important în antreprenoriatul românesc, fabricând ferestre și uși de calitate superioară, apreciate in toata Europa.

Dacă ai peste 2 ani de experiență în vânzări, îți place domeniul tehnic si vrei sa faci parte dintr -o echipa dinamica, intr o companie in plina scalare, daca vrei sa inveti si sa evoluezi continuu, atunci noi suntem alegerea potrivită.

Ce anume te ajută să faci diferența?
- abilitățile tale de comunicare și negociere
- ești un bun vorbitor de italiană sau germană sau franceză
- ai capacitatea de a-ți organiza și prioritiza activitatea
- ai abilități tehnice (un plus pot fi cunoștințele despre ferestre, sisteme PVC etc)
- ai rezultate în vânzarea de soluții și produse de calitate, demonstrate la joburile anterioare
- ai o personalitate energică, gândire pozitivă și eficiență în munca ta
- disponibilitate de a te deplasa in strainatate
- esti perseverent, indraznet si muncitor

Dacă însă nu ai avut ocazia să vinzi tâmplărie PVC sau de aluminiu, e ok. Tot ce este nevoie este sa fii dedicat sa inveti, sa fii curios si fii dispus sa muncesti.

Descrierea jobului

Ca Reprezentant de vânzări export B2B vei construi relații durabile cu viitorii noștri parteneri.

Vei face parte din echipa de vânzări și vei fi responsabil pentru
- dezvoltarea unui portofoliu de clienți revânzători în țara alocată
- consilierea acestora și oferirea soluțiilor noastre tehnice
- negocierea, încheierea contractelor și monitorizarea realizării lor, respectând standardul comercial
- comunicarea permanentă și oferirea de suport ori soluții clienților, pe tot parcursul colaborării
- promovarea noilor produse, tehnologii, soluții inovative, dezvoltate și implementate de companie

Oferta noastră
- ca membru al echipei de vânzări, vei recompensat cu un pachet salarial corespunzător
- pachetul include un salariu lunar fix, comision ( conform unui sistem grila ) si bonusuri trimestriale, ce reflectă rezultatele obtinute
- îți oferim suport tehnic și un produs de calitate premium
- vei avea libertate în alegerea programului de lucru și asupra modului în care te organizezi
- instrumente de lucru (laptop, telefon, internet), acces la informație și consiliere tehnică
- decontarea cheltuielilor de deplasare și diurnă pentru deplasările tale externe

Te asteptam cu drag in echipa!
Ne poți contacta la telefon +40748 877 877 sau ne poți trimite CV-ul tău pe adresa resurseumane@termoplast.ro

Cu 33 de ani de experiență în domeniul producției, TERMOPLAST este unul din cei mai importanți producători de tâmplarie PVC din România. Din 2010 suntem prezenți în piața europeană de tâmplarie PVC (Italia, Belgia, Germania, Austria, Portugalia, Franța, Olanda, Spania ).

Avem 9.000 mp de hale de producție și investiții de peste 6.000.000 euro în utilaje, peste 215 angajați cu experiență în vânzări, producție și montaj, astfel că reușim să oferim clienților noștri produse de top, dar mai ales suntem mandri sa putem dezvolta parteneriate solide și de încredere.

Ne angajăm să atragem in echipa noastră oameni talentați și pasionați, să investim în tehnologie performanta pentru a crea produse durabile și să ne asigurăm de un management capabil sa genereze schimbări pozitive. Viziunea noastră este de a crește până la o cifră de afaceri de 50 de milioane de euro, bazându-ne în primul rând pe pasiunea și dedicarea echipei noastre.
Angajații noștri sunt, fără îndoială, cea mai importantă resursă, investițiile în pregătirea, sustinerea și motivarea lor constituind o prioritate și o preocupare permanentă a echipei de management.

Pe termen foarte scurt, dorim sa dezvoltăm businessul TERMOPLAST către obiectivul de a atinge 24.000.000 euro cifră de afaceri în 2024.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 28 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024