Reprezentant vanzari backoffice

Data Speed SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii finalizate
- Cunostinte bune de operare PC: MS Office (Word, Excel), Internet
- Cunoasterea limbii engleze este obligatorie
- Abilitati foarte bune de comunicare, lucru in echipa si negociere
- Experienta intr-un domeniu tehnic reprezinta un avantaj.
- Capacitatea de a invata si a intelege produse noi, in vederea promovarii lor catre beneficiari
- Atitudine pro-activa, responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
- Capacitatea de a asculta si a gasi solutii potrivite situatiei.

Descrierea jobului

- Asigura suportul necesar membrilor departamentului de vanzari,
- Promovarea produselor si serviciilor din portofoliu
- Intocmirea si redactarea ofertelor pentru produsele promovate
- Identificarea si contactarea de potentiali clienti, prospectare piata
- Negocierea conditiilor comerciale in relatia cu clientii
- Urmarirea comenzilor clientilor pana la incasare
- Mentine relatia cu furnizorii interni si externi (Italia, Germania si Olanda) in vederea obtinerii informatiilor necesare in cadrul proceselor de vanzare
- Colaborarea cu departamentului tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica catre departamentul tehnic in vederea optimizarii si eficientizarii activitatilor specifice de vanzare
- Intocmire documente de transport AWB pentru curierat
- Utilizarea PC-ului: e-mail, CRM
- software gestionare clienti, editare documente, intocmire rapoarte

Data Speed SRL este o companie cu capital integral privat infiintata la inceputul anului 2005 în Cluj-Napoca si avem ca domeniu principal de activitate dezvoltarea si comercializarea solutiilor industriale de cantarire avand la baza echipamente electronice produse de companii, lideri de piata in domeniu, pe care avem placerea de a le reprezenta in Romania: Ravas - Olanda, Dini Argeo - Italia, Kern&Sohn - Germania, Sensocar - Spania, Zemic - Olanda, Nemesis - Italia

Publicat 14 oct. 2021 Expiră 13 nov. 2021