Gratis

Reprezentant vanzari -activitate birou

SAREROM

Candidatul Ideal

-cunostinte minime Word, Excel
-limba engleza nivel avansat-scris, citit , vorbit
-limba maghiara, ucraineana sau rusa reprezinta un avantaj.
-studii medii sau superioare finalizate
-capacitatea de a acumula rapid cunostinte aprofundate despre produse, piata, concurenta, politici comerciale, proceduri;
-abilitati de calcul matematic;
-capacitatea de a intelege detalii despre produse, precum si aplicatiile de baza ale produselor comercializate;
-abilitati de prezentare produse;
-experienta in vanzari
-ideal experienta in distributie produse similare celor comercializate de firma noastra-produse alimentare
-politica comerciala este foarte clara, dar sunt necesare totusi si abilitati de negociere.
-limba romana-scris/vorbit-fara greseli gramaticale

Descrierea jobului

Postul disponibil este in cadrul departamentului VANZARI si implica munca de birou, in proportie de peste 90% din timp.

CARACTERISTICI PERSONALE ale noului coleg / colega:
om de vanzari carismatic, optimist, vesel si perseverent, orientat catre rezultate, cu o foarte buna capacitate de organizare si disponibilitate reala pentru deplasari (job-ul presupune in cea mai mare parte activitate de birou, dar uneori poate fi necesara vizitarea unor clienti, ori participarea la diferite targuri/expozitii).

Este important ca noul coleg
-sa fie foarte serios si sa fie pregatit sa isi ia un angajament de lunga durata.
- sa promoveze constant si consecvent produsele comercializate;
-sa pregateasca si sa trimita clientilor materiale, mostre, organizarea de teste ale produselor
-sa actualizeze permanent baza de date cu clienti, precum si actualizarea informatiilor cu privire la discutiile purtate cu clientii;
-sa gestioneze clientii activi si sa dezvolte activ a portofoliul de clienti (activarea prospectilor);
-sa acorde de suport/ informatii tehnice si comerciale clientilor;
-sa intocmeasca oferte de pret, sa prezinte conditii de livrare, modalitati si termene de plata, respectand politica comerciala;
-sa indeplineasca obiectivele de vanzari

Colegul/colega nostru/noastra va primi:
Laptop, telefon;
Bonuri de masa;
Masa de pranz la cantina fabricii-gratuit

Program de lucru
Luni -vineri 7.30- 16.00./ 30 min pauza de masa

Descrierea companiei

Sarerom -detine cea mai noua salina din Romania.
De asemenea SAREROM are cea ma moderna fabrica de prelucrare a sarii din Europa, in Campia Turzii.
Suntem o companie privata ce isi doreste ca in urmatorii ani sa deva cel mai producator de sare din Europa.
Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024