Reprezentant Tehnic

SC TOBIMAR SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 1000 EUR
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Rolul de Reprezentant tehnic este pentru tine dacă:

- ai studii superioare tehnice in curs sau finalizate cu diploma de licenta;
- ai experienta relevanta in ofertarea materialelor electrice: solutii iluminat, aparataj ultraterminal, materiale pentru instalatii, protective si control, cabluri electrice;
- ai experienta in intocmirea ofertelor pentru proiecte industriale, rezidentiale si comerciale;
- ai abilitati de comunicare si esti orientat spre rezolvarea cerintelor aparute;
- esti o persoana dinamica, atenta la detalii, orientata spre rezultat si catre clienti.

Descrierea jobului

Iată, pe scurt, care sunt responsabilitatile postului:

- Preia cererile de oferta de la client, reprezentantii de vanzari sau provenite din alte surse;
- Intocmeste cereri de clarificare privitoare la lucrarea ce urmeaza a fi ofertata;
- Colaboreaza cu departamentul de achizitii in vederea obtinerii celor mai bune preturi de materiale;
- Stabileste impreuna cu seful de departament forma de organizare a ofertei financiare;
- Intocmeste si integreaza oferta tehnica si cea economica; formuleaza si inainteaza catre responsabilul de client oferta finala;
- Actualizeaza oferta, de cate ori este necesar, la cererea managementului superior sau a clientului.

TOBIMAR este prezenta pe piata romaneasca din 1998, reusind sa devina una din cele mai apreciate firme furnizoare de materiale si echipamente electrice din tara. Compania are depozitul central în Alba Iulia și o rețea de distribuție națională, cu puncte de lucru regionale in Bucuresti, Alba Iulia si Oradea. Investim in latura umana a societatii astfel ca ne-am creat o echipa de peste 90 angajati, oameni tineri, profesionisti in domeniu, pentru care inovatia, performanta si disciplina constituie filosofia principala de business. Ghidul nostru pe parcursul evolutiei societatii l-a reprezentat satifactia clientilor prin serviciile oferite si calitatea produselor; in acest sens promovam pe piata brand-uri cu renume in domeniul electric: Philips, Gewiss, Eaton, Zumtobel, ABB.

Publicat 15 nov. 2021 Reactualizat 13 dec. 2021 Expiră 15 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos