Reprezentant medical si vanzari

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Expand Health Romania este in cautarea unui Reprezentant Medical si de Vanzari, cu locatie Bucuresti, care sa promoveze un portofoliu mixt de produse (suplimente si OTC-uri), catre medici de familie si pediatri.

Profilul candidatului potrivit este:
  • Absolvent de studii superioare (studiile medicale sau conexe constituie un avantaj);
  • Experienta anterioara in promovare si vanzare medicala de minimum 2 ani;
  • Experienta anterioara in promovare medicala pe ariile pediatrie, neonatologie este considerata avantaj;
  • O buna capacitate de a invata si integra termeni medicali;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare;
  • Autonomie si abilitati de organziare;
  • Putere de convingere;
  • Abilitati de operare PC (Word, Excel, PowerPoint);
  • Permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

  • Promovarea portofoliului de produse catre medicii si farmacii;
  • Vizitarea farmaciilor in vederea verificarii stocurilor si generarii de comenzi;
  • Contribuirea la dezvoltarea bazei de date a colaboratorilor;
  • Monitorizarea atenta a pietei farmaceutice locale si exploatarea eficienta a oportunitatilor identificate;
  • Intocmirea periodica de rapoarte solicitate de catre superiorul ierarhic.
Pachet salarial si de lucru:
  • Salariu motivant si sistem de bonusare in concordanta cu rezultatele obtinute;
  • Pachet de instrumente pentru desfasurarea activitatii: telefon, tableta/laptop, masina;
  • Participarea la traininguri de specialitate pentru dezvoltarea competentelor necesare pozitiei.

Expand Health, companie multinationala de consultanta in management si marketing farmaceutic, este prezenta in Romania din 1999. Cartea de vizita Expand Health Romania este impresionanta si reuneste companii farmaceutice multinationale prezente in Romania, si companii autohtone in plina expansiune. Printre serviciile oferite se numara outsourcing farmaceutic, recrutare, training, evaluare, teambuilding.

Publicat 6 oct. 2021 Expiră 5 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos