Reprezentant de Vânzări

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Un Reprezentant Zonal de Vânzări și Promoții este un profesionist instruit dedicat creșterii gradului de notorietate a produselor prin demonstrații, distribuirea probelor, prezentarea și crearea interesului către publicul țintă. El / ea ar trebui să creeze o prezență pozitivă a mărcii.

Căutăm Reprezentant Zonal de Vânzări și Promoții dedicat care să se alăture echipei noastre de marketing pentru a executa strategiile și prioritățile companiei la nivelul canalului de distribuție de retail. Responsabilitățile Reprezentantului Zonal de Vânzări și Promoții includ vizitarea magazinelor de animale de companie, atragerea de noi clienți și îmbunătățirea profiturilor, asistența la lansarea de produse și evenimente, îmbunătățirea cunoștințelor despre gama de produse, răspunsul la întrebări și abordarea preocupărilor clienților. Ar trebui să puteți face mai multe sarcini și să oferiți servicii excelente clienților într-un mediu cu ritm rapid.
Pentru a avea succes ca Reprezentant Zonal de Vânzări și Promoții, ar trebui să fii pasionat de industria animalelor de companie, de produse și să ai capacitatea de a inspira și pe alții. Reprezentant nostru Zonal de Vânzări și Promoții este capabil să stabilească conexiuni autentice cu clienții și să adapteze prezentările acestora la diferite audiențe.

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Dezvoltarea unei legături strânse cu personalul magazinelor de animale pentru a lista și extinde gama de produse.
• Îmbunătățirea constantă a cunoștințelor despre produse și furnizarea acestor cunoștințe în moduri atractive.
• Configurarea afișajelor de produse și a standurilor promoționale în conformitate cu strategia companiei.
• Oferirea de prezentări și demonstrații clienților și altor părți interesate.
• Angajarea în interacțiuni relevante și construirea unor relații bune cu clienții.
• Distribuirea eșantioanelor și furnizarea de feedback pentru îmbunătățire către colegii din echipa Farmina.
• Urmărirea evoluției vânzărilor produselor de pe rafturile clienților și oferirea de îndrumări cu privire la selecția produselor.
• Atingerea obiectivelor zilnice; trimiterea rapoartelor de vânzări și căutarea de noi oportunități de afaceri.
• Crearea unei rețele e comunicare cu părțile interesate relevante.

Cerințe:
• Permis de conducere B.
• Cunoștințe MS Office.
• Experiență în vânzări directe.
• Abilități clare de servicii pentru clienți.
• Elocvent și confortabil atunci când susțineți prezentări, scrise și verbale.
• Abilitatea de a lucra independent și eficient.
• Abilități excelente de observare.
• Experiență în comerțul cu amănuntul alimente pentru animale de companie, de preferat.

Beneficii:
- Salariu de bază + bonusuri legate de succes
- Contract cu normă întreagă cu pachet legal complet (asigurare medicală, bon alimentar)
- Vehicul de Serviciu + echipament IT (laptop, smartphone, ...)
- Instruire profesională și muncă constantă pentru îmbunătățirea profesională
- Lucrul pentru o companie internațională în creștere, cu o carieră profesională

Vă rugăm să trimiteți CV-urile la: m.pogorevici@farmina.com

Povestea companiei Farmina a început în 1965. Astăzi, operăm în peste 65 de țări din întreaga lume, cu patru unități de producție în Italia, Serbia și Brazilia. Farmina aduce cel mai bun sprijin pentru bunăstarea câinilor și pisicilor utilizând materii prime de calitate superioară, fără modificări genetice, cu surse de antioxidanți naturali și prin utilizarea cerealelor ancestrale. Liniile de produse acoperă nivelurile de preț hyper-premium, super-premium, premium și economice pentru toate canalele de distribuție: magazine pentru animale de companie, clinici veterinare și crescătorii, prin crearea unei nutriții personalizate orientate către nevoile individuale ale animalelor de companie.

Publicat 28 iun. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos