Gratis

Reprezentant de vanzari si ofertare (Tuburi Canalizare)

SC SYMMETRICA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem cei care construiesc pentru viitor Bucuresti/Ploiesti/Ilfov
Symmetrica ofera solutii tehnice pentru amenajarea spațiilor de interes public (piațete, parcuri, grădini publice, căi de acces pietonale si auto) dar si a spatiilor domestice (curti, gradini, alei) creand ambiente armonizate cu spațiul înconjurător, contribuind astfel la imbunatatirea calitatii vietii romanilor si la transformarea imaginii localitatilor urbane / rurale din Romania.

Asadar un candidat potrivit pentru noi :
  • studii superioare, Facultatea de Constructii /Instalatii/ Hidro/ Drumuri-Poduri constituie un avantaj

  • cunostinte de oprare in sistemul licitati publice SEAP/SICAP

  • are minim 2 ani experienta in vanzarea elementelor de beton prefabricate (tuburi de canalizare, pavele, elemente de mobilier urban)

  • demonstreaza o buna intelegere a specificului vanzarilor cu ciclu mediu-lung de inchidere

  • detine cunostinte specifice privind executia lucrarilor de constructii/ instalatii / amenajari

  • "jongleza" usor atat cu vorbele cat si cu cifrele

  • manifesta curiozitate dar si asculta activ

  • afiseaza maturitate emotionala si este constient ca propriile actiuni ii influenteaza rezultatele

  • influenteaza interlocutorii prin argumente (etice) convingatoare

  • are capacitate de a gestiona in pararel mai multe proiecte

Descrierea jobului

Symmetrica este producătorul de pavele si elemente turnate din beton cu cea mai mare capacitate de producție la nivel national, gratie celor 7 fabrici, ampalsate in cele trei mari regiuni istorice din Romania. Bucuresti/Ploiesti/Ilfov
Astfel ca, in rolul de reprezentant zonal de vanzari te vei ocupa sa:
  • Prospectezi piata pentru a extinde portofoliul de clienti si sa menti relatiile cu clientii existenti
  • Identifici nevoi curente sau viitoare ale clientilor sau potentialilor clienti
  • Generezi noi oportunitati de business in canalele de vanzari (contractori, montatori, autoritati publice comunale, municipale, judetene) care desfasoara proiecte de modernizare a infrastructurii urbane/rurale, cu atribuire directa
  • Monitorizezi sistemul SICAP (SEAP), privind licitatiile publice;
  • Obtii documentatia initiala de participare la licitatie, publicata de autoritatile contractante
  • Ajuti la intocmirea documentatiei de ofertare pentru licitatii impreuna cu departamentul de ofertare
  • Concepi solutii si sustii prezentari ale produselor şi serviciilor companiei
  • Negociezi, inchei contracte, acorduri de plata si derulezi operatiuni pre si post vanzare
  • Realizezi obiectivele de vanzari agreate si implementezi actiunile necesare pentru a fi atinse

Vei oferi clientilor, produse fabricate in facilitati de productie echipate cu utilaje considerate a fi varf de inovație tehnologica. Vei experimenta munca intr-un mediu cu schimbari rapide, alaturi de o echipă ce tinteste imbunatatirea continuua. Vei face parte dintr-o echipă in care integritatea, ajutorul in situatii dificile și respectarea promisiunilor sunt comportamente comune nu doar principii. Iti vei rafina abilitatile de vanzare si negociere in programe de training adaptate vremurilor pe care le traim. Vei avea parte de libertate de actiune dar si ghidare in momente critice. Vei fi alături de o echipa nationala care stie sa-si sarbatoreasca succesele. Vei avea sansa sa te desavarsesti ca profesionist in vanzari sau, de ce nu, ca manager de vanzari.

Cine este Symmetrica si ce vei primi ? Prima companiei românească din industria prefabricatelor din beton care isi produce propriile linii tehnologice, complet automatizate, intr-o facilitate de productie echipata cu utilaje considerate a fi varf de inovație tehnologica in prelucrarea metalelor, situata in comuna Veresti, judetul Suceava .

Ce primesti?

E dificil sa te mai diferentiezi astazi, in piata fortei de munca prin beneficii care trec mai degraba unelte de munca. Asa ca in spiritul transparentei, postul presupune :
  • salariu fix + comision
  • masina de serviciu
  • laptop + telefon mobil
  • bonusuri de performanta
  • programe de dezvoltare (vanzari , marketing, customer service, negocieri, comportamente clienti)
  • planuri de cariera pe termen lung

Ai insa sansa sa obtii ceva ce pe piata fortei de munca din Romania se gaseste din ce in ce mai rar . Legaturi de durata Fondata in anul 1994 si cu un istoric de peste 20 de ani, Symmetrica a dezvoltat un portofoliu de produse si servicii care acoperă atât segmentul rezidențial, cât și pe cel de infrastructură urbana. De la servicii de proiectare si montaj pana la cele de reparatii si intretinere. Symmetrica este compania care creează LEGATURI DE DURATA.
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024