Publicat 22 Iul 2019 | Reactualizat 19 Aug 2019 | Expiră 22 Aug 2019

Reprezentant Comercial - Vaslui

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•Absolvent studii superioare;
•Experiența într-o poziție similară constituie un avantaj;
•Cunoștințe de credit control – constituie avantaj;
•Orientare către rezultate și către clienți;
•Gestionarea eficientă a volumului de muncă;
•Abilități de planificare și organizare;
•Abilități foarte bune de comunicare și relaționare;
•Cunoștințe foarte bune de operare PC: Word, Excel;
•Disponibilitatea de a călători frecvent în teritoriu;
•Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

•Participă la realizarea obiectivelor sucursalei prin prezentarea și promovarea activă a produselor din portofoliul alocat și a serviciilor Europharm către clienții alocați, în vederea construirii unor relații comerciale pe termen lung;
•Promovează către clienți portofoliul de produse alocat în vederea creșterii vânzărilor pe această categorie;
•Identifică clienții noi, pregătește și susține acțiuni în funcție de potențialul acestora;
•Identifică nevoile clientului, personalizează și adaptează ofertele la cerințele/nevoile clienților;
•Colaborează cu operatorul de vânzări prin telefon în vederea atingerii targetului individual de încasări cu scopul susținerii atingerii obiectivelor de companie;
•Este resposabil de semnalarea eventualelor problemelor apărute la clienți, de inițierea procedurilor specifice pentru soluționare acestor solicitări și monitorizarea procesului de soluționare în colaborare cu celelalte departamente;
•Monitorizează informațiile despre concurență și modificările apărute în activitatea clienților.

Beneficii:
•Pachet salarial motivant;
•Mediu de lucru dinamic;
•Posibilitatea de dezvoltare profesională.

Contactul este disponibil pentru o perioadă nedeterminată.

Europharm Distribuție este una dintre cele mai importante companii de distribuție farmaceutică din piața locală, cu o activitate de 20 de ani și un portofoliu care depășește 3.500 de produse de la peste 75 de furnizori locali și internaționali.

Oferim pentru producătorii și furnizorii de produse farmaceutice din România o gamă largă de servicii, precum: depozitare, manipulare, facturare, operațiuni de transport, livrare, dar și servicii logistice pentru mostre, studii clinice și materiale promoționale.

Expirat
Reprezentant Comercial - Vaslui  -  SC EUROPHARM HOLDING SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles