Reprezentant Comercial Rezidential & Industrial

MENATWORK - 4 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cum poti avea succes la noi in MENATWORK?
  • Ai experienta in vanzarea materialelor pentru constructii / amenajari interioare / pardoseli calde & tehnice/zone industriale ( hale, depozite, platforme industriale)
  • Ai abilitati de comunicare, primesti si acorzi feedback
  • Relationezi usor cu oamenii si iti place sa lucrezi in echipa
  • Esti ambitios , dinamic si proactiv
  • Esti pasionat si implicat in ceea ce faci
  • Esti orientat catre rezultate
  • Ai carnet de conducere categoria "B"
  • Excel-ul este un instrumet de lucru in activitatea ta zilnica

Descrierea jobului

Cum arata o zi obisnuita la noi in MENATWORK?
  • Abordezi zonele de interes/ faci prospectarea prin orice metoda care ti-ar putea fi de folos la realizarea target-ului
  • Dezvolti noi oportunitati de vanzare bazandu-te pe tot portofoliu de produse ale companiei si respectand politicile comerciale setate de managementul comercial
  • Te preocupi si de zona birocratica dar care te tine in siguranta in caz de clienti dificili si creante nedorite: contracte, livrari, incasari
  • Ai o atitudine pozitiva si mentii relatii de lunga durata prin vizite frecvente/telefonae permanenete, cu persoanele care iti contureaza cifrele target-ului
  • Te asiguri ca esti primul care stie ce se intampla in piata, care sunt tendintele si nevoile clientilor tai si ce mai fac competitorii tai
De ce sa ne alegi pe noi ?
  • Pentru ca iti oferim de la inceput un plan de cariera , nu doar un job
  • Pentru ca vei face parte dintr-o organizatie puternica,unul dintre liderii din piata de profil
  • Pentru ca vei lucra intr-un mediu placut, profesional ,dinamic
  • Pentru ca noi chiar investim in dezvoltarea ta personala si profesionala
  • Pentru ca ne gandim la sanatatea ta si a familiei tale si oferim o asigurare de sanatate pentru tine si cei dragi tie dar investim constant si in siguranta ta la locul de munca
  • Pentru ca zilele la noi in companie nu seamana una cu cealalta si ai parte mereu de dinamism si noi provocari

28 de ani de activitate ne-au invatat multe lucruri: responsabilitate, performanta, inovatie si mai presus de orice, faptul ca aceste valori au sens doar daca sunt puse in slujba oamenilor: angajati, clienti, furnizori.

Pe o piata foarte competitiva, MENATWORK este unul din cei mai importanti producatori si furnizori de materiale pentru constructii, produse pentru amenajari si finisaje de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare.

Pentru a ne pastra aceasta pozitie si pentru a reusi sa progresam , ca PRODUCATOR ne certificam si recertificam periodic la cel mai inalt standard international in toate sistemele , liniile de productie si orice alt aspect care tine de promisiunea noastra - cea mai buna calitate a produselor.

MENATWORK este prezent în Romania prin 4 filiale teritoriale comerciale, in : BUCURESTI, CLUJ-NAPOCA, CONSTANTA ,CRAIOVA.
Echipa MENATWORK este o echipa puternica si unita , fiecare membru al sau avand o pozitie bine definita in angrenajul de business.

Publicat 5 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022