Publicat 30 Mai 2018 | Reactualizat 21 Iun 2018 | Expiră 29 Iun 2018

Reprezentant Comercial ( Director zonal vanzari)

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Studii superioare in Medicina Veterinara sau Zootehnie prezinta un avantaj
Disponibilitate la deplasari 5 zile pe saptamana

· entuziasm si responsabilitate;

· bune abilitati de vanzari;

· Abilitati IT;

· capacitate de a acumula noi cunostinte;

· disponibilitate fizica la munca de teren;

· autonomie in organizarea propriilor sarcini si prioritati;

· abilitati de relationare și negociere;

· capacitate de a lucra în echipa;

· flexibilitate, rezistenta la stres, adaptabilitate in situatii noi.

Descrierea jobului

Gestionarea Portofoliului de clienti Nord-Est ROMANIA-8 judete
Promovarea brandului si portofoliului de produs
Atingerea obiectivelor de vanzari in regiunea alocata;
Mentinerea relatiilor cu clientii existenti, prospectarea pietei si extinderea portofoliului de clienti;
Cunoasterea si respectarea politicii comerciale;
Planificarea vizitelor la clienti si oferirea de consultanta catre clienti;
Urmarirea respectarii termenelor de plata de catre clienti;
Participarea la evenimentele de business/marketing care au loc in zona alocata
Intocmirea si transmiterea periodica a rapoartelor de activitate;
Efectuarea cu acuratete a analizelor competitive si a tendintelor din piata

Allflex este lider mondial si national in domeniul produselor folosite la identificarea animalelor.

Reprezentant Comercial ( Director zonal vanzari)  -  Allflex Romania