Relationship Manager IMM

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

APT angajeaza pentru unul dintre clientii sai, o institutie financiara nebancara activa in Romania in ultimii 14 ani, dedicata oferirii de finantare companiilor mici și mijlocii un Relationship Manager.

Daca doriti sa va alaturati unei echipe de vanzari motivata si dedicata, ne-ar face placere sa va cunoastem!

Cerinte:
  • Absolvent studii superioare;
  • Experienta de cel putin 2 ani intr-o pozitie similara - IMM / Corporate - intr-o banca sau institutie financiara
  • Capacitate sporita de networking;
  • Capacitatea de a crea un portofoliu propriu de clienti;
  • Intelegerea situatiilor financiare;
  • Bune cunostinte ale produselor de finatare oferite pe piata fianciar-bancara si a mediului de afaceri;
  • Nivel bun de cunoastere a limbii engleze;
  • Excelente abilitati de vanzare, mediere si negociere.

Descrierea jobului

  • Raspunde de promovarea si vanzarea produselor de finantare, oferind clientilor IMM consiliere financiara;
  • Identifica, contacteaza si viziteaza in mod constant clientii potentiali;
  • Identifica nevoile clientilor potentiali, prezinta oferta de produse de finantare, contribuind astfel la dezvoltarea portofoliului de clienti;
  • Raspunde de mentinerea si cresterea portofoliului de clienti IMM si a volumului de afaceri, in conformitate cu obiectivele societatii;
  • Raspunde de indeplinirea targetului personal stabilit de catre management;
  • Responsabil pentru profitabilitatea relatiilor cu clientii;
  • Analizeaza situatiile financiare ale clientior in vederea acordarii sau mentinerii finantarii;
  • Analizeaza si verifica actele necesare acordarii creditului;
  • Intocmeste documentatia si sustine dosarul de finantare in comitetul de credite al Institutiei;
  • Intocmeste rapoarte periodice referitoare la intalnirile cu clientii si rapoarte specifice activitatii pe care o desfasoara;
  • Cunoasterea permanenta a piatei locale in vederea promovarii produselor Institutiei;
  • Monitorizeaza calitativ si cantitativ portofoliul de clienti.

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 25 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 15.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

Publicat 11 oct. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos