Gratis

Regional Transport Coordinator

FM ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Noi, echipa de Transport din FM Logistic este cautarea unui nou Regional Transport Coordinator locat in Cluj, ce va fi responsabil de coordonarea echipei de Dispeceri (Cluj si Bacau), cat si de cei doi operatori de depozit din Bacau.
Suntem in cautarea unui adevarat coechipier, ce se poate ghida dupa valorile noastre : incredere, deschidere si performanta, ce-si doreste sa isi imbunatateasca constant activitatea sa profesionala si a echipei sale, tinand cont de asteptarile clientilor nostri, dar si de viziunea companiei centrata pe valoarea noastra adaugata, a fiecaruia dintre cei ce fac parte din echipa de Transport FM.

Ce asteptari avem de la tine:
  • Minim 1-2 ani experienta pe o pozitie similara intr-o firma de transport marfa sau intr-un departament transport/logistica;
  • Cunostinte avansate despre metodele standard de lucru din industrie, costuri si cele mai bune practici
  • Studii superioare
  • Permis de conducere si disponibilitate pentru deplasari (4-6/an) in Bacau
  • Experienta in managementul echipei
  • Spirit de lider si abilitatea de a motiva echipa
  • Autonomie, organizare, precizie, logica si rigoare;
  • Agilitate si flexibilitate, spirit de echipa si sprijin reciproc, inițiativa si proactivitate.Limba engleza – bun nivel de intelegere si vorbire libera

Descrierea jobului

Viitoarele tale responsabilitati principale:
  • Controleaza, gestioneaza, urmareste si sustine activitatea echipei referitoare la prelucrarea comenzilor de transport, stabilirea rutelor, ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀mentinerea legaturii cu partenerii FM din domeniul transporturilor
  • Asigura si urmareste intocmirea si circulatia corespunzatoare a documentelor aferente operatiunilor de transport (corespunzatoare cu politica de lucru FM)
  • Analizeaza/propune solutii pentru optimizarea proceselor desfasurate in Dept. Transport, eficientizarea timpului de lucru, cresterea productivitatii, optimizarea consumurilor si reducerea cheltuielilor
  • Introduce informatii aferente operatiunilor desfasurate de echipa, pe care o coordoneaza, in sistemul informatic TMS
  • Realizeaza, completeaza, actualizează rapoarte/raportari periodice referitoare la activitatea desfasurata de echipa coordonata. Intocmeste fisa pentru pre-facturare catre client/transportator și realizeaza analize complexe și le raporteaza superiorului ierarhic
  • Evalueaza lunar activitatea individuala, dar si a echipei Dep. Transporturi, stabilirea obiectivelor si motivarea echipei din subordine.
  • Stabileste si participa la sedintele operationale cu clientii de transport
Beneficii acordate:
  • Bonusuri de performanta, in functie de realizarea obiectivelor setate
  • Abonament medical la unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii de sanatate privata
  • Acces in platforma e-learning FM University (contine o vasta suita de traininguri)
  • Sansa de a face parte dintr-o cultura organizationala ce asigura un climat placut si sanse reale de promovare in cadrul companiei
  • Participarea in cadrul evenimentelor interne organizare in companie
  • Zile libere platite de catre companie, cu ocazia a diverse evenimente speciale
  • Program de lucru hibrid, cu precadere remote

With more than 27 000 collaborators worldwide, FM LOGISTIC ensures the optimization of the global supply chain: warehousing (computerized inventory management, order processing etc), co-packing, food co-manufacturing and industrial manufacturing, transportation / distribution.

From production to consumption, responsiveness, flexibility, quality and safety make FM LOGISTIC a real creator of value added.

Publicat 3 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 3 Iul. 2024