Publicat 02 Oct 2018 | Expiră 02 Nov 2018

Regional Manager Non-Banking Channel Sales – Dobrogea

1 post
Expirat
POZITIE:   UCFin – Regional Manager Non-Banking Channel Sales – Dobrogea (judetele: Constanta,       Tulcea, Braila, Galati)
DEPARTAMENT:     Non-Banking Channel Sales
Raportare:               Key Partnership Manager
CONTRACT:   Perioada nedeterminata

UniCredit Bank este parte a Grupului UniCredit—banca europeana de top, care combina viziunea internationala cu specificul local. Selectam in echipa noastra persoane hotarate sa reuseasca in ceea ce isi propun, adaptabile colaborarii in echipa (indiferent de tara in care se afla) si dornice sa ofere beneficii reale—prin tot ceea ce fac—clientilor nostri si comunitatii in care traim.
Ca parte a UniCredit Grup, UniCredit Consumer Financing si-a inceput activitatea in Romania in 2008. Suntem o institutie financiara specializata in finantare pentru persoane fizice.  In momentul de fata oferim credite de nevoi personale fara destinatie declarata si fara ipoteca, precum  si credite in magazin si credite auto, acestea din urma prezente ca oferta in locatiile partenerilor nostri comerciali.

Misiune: Managerul Regional este responsabil pentru vanzarea, implementarea, dezvoltarea si administrarea contractelor medii-mari cu punctele de vanzare.

Responsabilitati:
[*] Mentine si extinde colaborarea cu noii comercianti precum si cu cei existenti in regiunea alocata
[*] Coordoneaza forta de vanzare externa (reteaua de magazine) si interna (angajatii proprii- agentii de vanzare)
[*] Realizeaza targetul de vanzare in regiunea alocata
[*] Monitorizeaza evolutia zilnica a rezultatelor obtinute din vanzari pentru intreaga zona de care este responsabil astfel incat sa poata furniza in orice moment feedback si pentru a oferi solutii pentru cresterea portofoluiului de clienti / cotei de piata;
[*] Respecta toti indicatorii de calitate agreati la nivelul Grupului
[*] Motiveaza si instruieste agentii de vanzari precum si angajatii partenerilor pentru vanzarea produselor si serviciilor companiei raspunzand solicitarilor clientiilor intr-o maniera
[*]  Pregateste rapoarte specifice precum si documentatia solicitata de Key Partnership Manager.
Cerinte:
[*] Minim 3 experienta intr-o pozitie similara
[*] Studii universitare, (preferabil in domeniul financiar)
[*] Experienta in coordonarea unei echipe
[*] Abilitati de vanzare si negociere, creativitate, initiativa, flexibilitate
[*] Abilitati coordonare echipe, abilitati organizatorice
[*] Orientare spre obiective si rezultate
[*] Excelente abilitati de comunicare, relationare si vanzare; persuasiv, spirit competitiv
[*] Personalitate energica, optimista, gandire analitica, amabilitate si eficienta
[*] Cunostinte utilizare PC (Microsof Office, sisteme operare, hardware si Internet)
Expirat
Regional Manager Non-Banking Channel Sales – Dobrogea  -  UniCredit Consumer Financing

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles