Referent

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

ACTIVITATEA SE VA DESFASURA IN PLOIESTI

- absolvent studii medii sau superioare tehnice IT/juridice/economice
- integritate morala;
- capacitate de insuşire rapidă a informaţiilor;
- cunostinte de Excel si utilizarea aplicatiilor.
- atenţie sporită la detalii;
- capacitate de gestionare a situatiilor dificile şi prioritizarea activităţilor, adaptabilitate, eficienta;
- corecta utilizare a limbii romane (scris şi vorbit);
- abilitati de comunicare intr-un mediu profesional care raspunde cerintelor clientilor;
- dorinta de a lucra in echipa pe termen lung
- Permis de conducere cat B.

Descrierea jobului

– gestionează portofoliul de dosare alocat de către executorul judecătoresc;
– emite şi comunică toate actele, documentele precum şi corespondenţa din dosarele alocate cu respectarea dispoziţiilor legale legate de formă şi conţinutul acestora, cu respectarea termenelor procedurale;
– efectuează toate formele de publicitate solicitate de lege pentru procedura de executare silită;
– monitorizează încasările din dosarele gestionate, plăţile efectuate de către debitori şi respectarea angajamentelor de plată, identifică noi soluţii pentru recuperarea rapidă şi integrală a creanţelor urmărite.

Beneficii:

- Salariu motivant

Mai multe detalii in cadrul interviului.
Publicat 10 nov. 2021 Reactualizat 10 dec. 2021 Expiră 10 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos