Gratis

Referent Suport Vanzari

UNIQA Asigurari SA

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine?
  • Studii superioare;
  • Cunostinte medii de operare MS Office si alte programe IT (ex: CEUS) ;
  • Abilitati de organizare, planificare si comunicare;
  • Implicare si proactivitate;
  • Capacitate de analiza si sinteza a datelor;
  • Atentie la detalii

Descrierea jobului

Ce ar trebui sa faci in acest rol?
  • Vei administra politele de asigurare si vei oferi suport in transmiterea informatiilor despre acestea;
  • Vei inregistra in sistemul informatic datele ce se regasesc pe politele de asigurari;
  • Vei emite acte aditionale la contractele de asigurare;
  • Vei verifica (selectiv) corectitudinea introducerii datelor in sistem pentru a diminua erorile;
  • Vei colabora cu sucursalele/agentiile atat pentru operarea corecta si eficienta a politelor in sistem cat si pentru efectuarea corectiilor necesare;
  • Vei raporta periodic activitatea desfasurata in conformitate cu procedurile in vigoare;
  • Te vei implica in activitatile specifice departamentului.

In UNIQA punem oamenii in centrul tuturor eforturilor noastre si incurajam diversitatea. Aceasta abordare face din UNIQA un loc pentru crestere personala si profesionala, dezvoltare si implicare. Recunoastem si promovam valoarea diferitelor perspective. Dorim ca tu sa-ti atingi potentialul in timp ce-ti dezvolti cariera cu noi.

**UNIQA colectează și prelucrează date cu caracter personal în calitate de operator, în conformitate cu prevederile legale aplicabile in domeniul prelucrarii datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestora. Informații complete despre prelucrarea datelor cu caracter personal efectuată de către UNIQA se găsesc pe pagina web a companiei, www.uniqa.ro, la secțiunea "Cariere UNIQA".

O data cu preluarea la finalul anului 2008 a companiei UNITA, prima companie cu capital privat din Romania, UNIQA Asigurari a devenit cea mai noua membra a UNIQA Group Austria - unul dintre cele mai dinamice si profitabile grupuri de asigurari din Centrul si Sud Estul Europei, lider al pietei austriece si jucator important pe toate cele 20 de piete in care are activitate, cu aproximativ 17 500 de angajati, 5,7 milioane de clienti si aproape 13 milioane de polite in 20 de piete regionale.

Cu un portofoliu complet de produse care respecta nevoile clientilor, dar si tendintele pietei, UNIQA Asigurari este unul dintre liderii pietei romanesti de asigurari generale, preocupandu-se permanent pe dezvoltarea de produse si solutii de asigurari integrate, adaptate nevoilor actuale si stilului de viata modern si dinamic.

UNIQA Asigurari numara in prezent, aproximativ 1 100 de angajati in 46 de sucursale si 101 de agentii, furnizand servicii pentru mai mult de 550 000 de clienti.

Obiectivul companiei este de a creste in mod sustinut si puternic pe piata locala de asigurari din Romania. Prin capacitatea fiecaruia dintre noi de a deveni cea mai buna versiune a sa, UNIQA Asigurari isi construieste succesul de business, creste prin oameni si isi construieste un avantaj competitiv din profesionalismul si angajamentul membrilor echipei sale, pentru ca valorile companiei stau la baza calitatii muncii acestora.

Prin implicare, orientarea catre comunitate, catre gasirea celor mai bune solutii de asigurare pentru imbunatatirea calitatii vietii, a sanatatii si a sigurantei, ii inspiram pe ceilalti , actionam intotdeauna cu profesionalism si oferim garantia unor servicii care corespund, cu adevarat, nevoilor clientilor UNIQA Asigurari.

Ca angajator, investim constant in formarea echipei noastre, cultivam talentul, dedicarea si entuziasmul fiecarui membru si impreuna ne indreptam toate resursele catre indeplinirea misiunii noastre: sa oferim clientilor siguranta si increderea in planurile lor de viitor.

Gandeste o cariera prin care sa te redescoperi alaturi de UNIQA Asigurari.

www.uniqa.ro

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024