Gratis

Referent Specialitate Financiar Contabilitate

ALPHA LEASING ROMANIA IFN S.A.

Candidatul Ideal

Cerinte:

- Studii superioare economice;

-Experienta intr-o functie similara constituie un avantaj;

- Cunostinte de contabilitate;

- Aptitudini de comunicare orala si scrisa;

- Abordarea profesionala a activitatilor de serviciu;

- Abilitati de respectare a termenelor;

- Focusare asupra detaliilor;

- Limba engleza, nivel mediu;

- Cunostinte Microsoft Office, in special Excel-nivel avansat.

Descrierea jobului

-Asigura pregătirea, colectarea si verificarea rapoartelor pentru analizarea şi prezentarea performanţelor financiare si operaţionale ale Companieicătre diferiţi beneficiari;

-Verifica si coreleaza informatiile din diferite rapoarte si furnizeaza o imagine unitara a performantei companiei catre diferiti beneficiari;

-Colecteaza datele estimative de venit şi cheltuielile propuse si contribuie la pregătirea unui buget preliminar;

-Contribuie la monitorizarea bugetului;

-Contribuie la evaluarea necesarului de resurse financiare in conformitate cu bugetul aprobat si coordoneaza activitatea in vederea asigurarii facilitatilor de la banci;

-Organizeaza şi contribuie la întocmirea lunară, trimestriala si anuala a raportărilor financiar-contabile ale Companiei către Grup;

Alpha Leasing Romania IFN este membra Alpha Bank Grup, unul dintre cele mai puternice grupuri bancare private din Grecia ce ofera o gama larga de servicii financiare.
Alpha Leasing Romania are capacitatea de a personaliza serviciile oferite in functie de exigentele fiecarui client, castigandu-si un loc de referinta pe piata romanesca de leasing.
Publicat 8 Mai 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 7 Iun. 2024