Gratis

Referent de specialitate (ingineri, expert achizitii)

TOTUL VERDE. S.A.
5 poziții

Candidatul Ideal

- abilităţi de organizare şi coordonare
- abilitaţi interpersonale
- rezistenta la stres
- capacitate analiza si sinteza
- spirit de iniţiativa
- bune cunoştinţe operare PC:
- Word, Power Point
- operarea cu baze de date (Excel etc.)
- navigare internet
- Outlook

Descrierea jobului

Inginer horticol
-Verifica activităţi de amenajări ale spaţiilor verzi, conform sarcinilor primite de la şeful de serviciu.
-Ține evidența lucrărilor ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁informând şeful de departament asupra situaţiei utilajelor/echipelor de lucru.
-Urmăreşte prin deplasări la punctele de lucru dacă lucrările se desfăşoară în ritmul stabilit prin grafice în vederea respectării termenelor contractuale şi propune măsuri pentru recuperarea rămânerilor în urmă, acolo unde se impune acest lucru.

Inginer auto si inginer tehnic
-Întocmeşte şi ţine evidenţa Inspecţiilor Tehnice Periodice (ITP) la autovehiculele secţiei şi le prezintă şefului secţiei;
-Face demersurile necesare pentru obţinerea licenţelor de transport şi de execuţie.
-Verifică si păstreaza evidenta diagramelor tahograf, conform normativelor in vigoare.
-Sa detina atestat de management. transport.
-Controlează periodic starea vehiculelor secţiei luând măsuri pentru remedierea acestora şi pentru sancţionarea celor vinovaţi de degradarea acestora.

Inginer proiectant
-Planifică şi proiectează sisteme şi structuri pentru construcţii, instalaţii etc. utilizând programe de design computerizat şi instrumente de desen tehnic.
-Inspectează periodic şantierul pentru a verifica evoluţia lucrărilor şi respectarea specificaţiilor din proiectul de execuţie, precum şi a standardelor de siguranţă.
-Estimează cantităţile şi costul materialelor, echipamentului sau forţei de muncă pentru a determina fezabilitatea proiectului.

Expert achizitii publice
-Participă la planificarea portofoliului achizițiilor publice
-Identifică și analizează necesitățile de achiziție
-Stabilește abordările de achiziție ținând cont de resurse, capacitatea autorității/entității contractante și riscurile potențiale -Stabilește și modalitățile de achiziție (proceduri, tehnici, instrumente) pe baza cercetării/analizei pieței și a reglementărilor aplicabile
-Determină valoarea estimată a achiziției și planificarea temporală a acesteia
-Participă la monitorizarea și gestionarea portofoliului achizițiilor publice
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024