de ani Fără Frică...

Publicat 30 Iul 2008 | Expiră 30 Aug 2008

Referent de specialitate financiar-contabilitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•Absolvent al unei instituţii de nvăţămnt superior;
•Bun cunoscător al limbii engleze (scris, citit, vorbit);
•Cunoştinţe avansate n utilizarea calculatorului (pachetul de programe Microsoft Office, Outlook, utilizare Internet)
•Capacitate de analiză, sinteză şi asimilare rapidă a informaţiei;
•Uşurinţă n elaborarea de rapoarte şi analize
•Abordare proactivă a activităţilor din aria de competenţă;
•Capacitate de relaţionare şi comunicare deosebite;
•Experienţa n domeniul financiar-bancar constituie un avantaj.

Descrierea jobului

•Operare şi monitorizare a sistemului electronic de plăţi;
•Observarea performanţei sistemului şi a comportamentului utilizatorilor sistemului electronic de plăţi;
•Asigurare a continuităţii operaţionale a sistemului electronic de plaţi;
•Elaborarea de studii şi analize n domeniul plăţilor şi decontărilor;
Se oferă:
•Un mediu de lucru modern şi dinamic;
•Pachet salarial motivant.

Suntem o companie nfiinţată de comunitatea financiar-bancară din Romnia. Scopul nostru este să-i oferim servicii de plăţi de cea mai bună calitate.

STFD - TRANSFOND S.A este o companie privată fondată de comunitatea bancară autohtonă ai cărei actionari sunt Banca Naţională a Romniei cu 33,33 la sută din capitalul social şi 24 bănci comerciale care deţin 66,67 la sută din capitalul social.

Domeniul principal de activitate l constituie furnizarea de servicii de compensare şi decontare a plăţilor fără numerar n monedă naţională, pentru instituţiile de credit, Banca Naţională a Romniei, Trezoreria Statului şi alte instituţii financiare (Bursa de Valori Bucureşti, CreditCoop Casa Centrală).

STFD-TRANSFOND S.A. este operator al Sistemului Electronic de Plăţi, principalele atribuţii n domeniu fiind:
• administrarea şi operarea sistemului SENT (casa automată de compensare);
• administrarea tehnică şi operarea sistemului ReGIS (sistemul de decontare pe bază brută n timp real), conform mandatului acordat de către Banca Naţională a Romniei;
• operarea tehnică a sistemului SaFIR (sistemul de depozitare şi decontare a operaţiunilor cu titluri de stat);
• asigurarea de servicii de suport pentru participanţii la cele trei sisteme.

Ca agent autorizat al Băncii Naţionale a Romniei, STFD - TRANSFOND S.A. realizează prin intermediul celor 42 de sucursale, compensarea instrumentelor de plată debit pe suport hrtie (cec-uri, cambii, bilete la ordin) şi decontarea n sistemul ReGIS a poziţiilor nete rezultate.

Pe lngă activităţile principale enumerate mai sus, STFD - TRANSFOND S.A. realizează şi alte activităţi:
• monitorizează, n calitate de agent al Băncii Naţionale a Romniei, constituirea de garanţii colaterale pentru decontare;
• gestionează componentele de infrastructură;
• asigură instruirea şi atestarea utilizatorilor participanţilor pentru sistemele SENT şi ReGIS;
• furnizează rapoarte şi statistici legate de plăţile proprii participanţilor la Sistemul Electronic de Plăţi.

Expirat
Referent de specialitate financiar-contabilitate  -  STFD TRANSFOND S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles