Referent de specialitate Asigurari - Junior Underwriter Bucuresti; Hybrid

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești organizat și îți place să lucrezi la birou? Vrei să înveți să analizezi solicitările de asigurare astfel încât să propui termeni și condiții de asigurare adecvate potențialilor clienți?

Dacă vrei să dobândești experiența în domeniul asigurărilor, atunci ești candidatul ideal.

Vino în echipa ERGO Asigurări să faci parte din cadrul Departamentului Subscriere, din sediul central – liniile de asigurări retail.

Candidații trebuie să îndeplinească următoarele cerințe minime:
  • studii universitare, de preferință tehnice / economice
  • abilități de organizare capacitate de decizie, gândire analitică
  • abilități de comunicare și de lucru în echipă
  • seriozitate, perseverență
  • cunoștințe Excel
  • cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • analiza tehnică a solicitărilor de asigurare
  • întocmirea și înaintarea ofertelor de asigurare
  • emiterea polițelor de asigurare
  • reînnoirea polițelor de asigurare care ajung la maturitate.
Pe lângă un mediu plăcut de lucru, noi îți oferim:
  • locatie: Bucuresti; Hybrid
  • salariu motivant;
  • abonament medical clinică privată;
  • tichete de masă.

ERGO este unul dintre cele mai importante grupuri de asigurări din Germania și Europa. La nivel mondial, grupul este prezent în peste 30 de țări, cu precădere în Europa și Asia. Ergo oferă produse și servicii de asigurare diverse. Pe piața de origine din Germania, Ergo se numără printre cei mai importanți furnizori, pe toate liniile de asigurare. Aproximativ 43.000 de oameni lucrează în cadrul grupului Ergo, fie ca angajati, fie ca persoane fizice independente, implicate în vânzări.

Publicat 27 iun. 2022 Reactualizat 27 iul. 2022 Expiră 27 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos