Referent comercial executie

S.C.SOCEP S.A. - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte
- studii superioare cu profil tehnico-economic;
- experienta in domeniul exploatarii portuare;
- vechime in domeniul portuar de minim 3 ani;
- o buna cunoastere a domeniului de activitate;
- bune abilitati de operare PC
- limba engleza (nivel avansat)
- cunoasterea altor limbi straine si detinerea permisului de conducere constituie un avantaj
- persoana dinamica, cu aptitudini de lider
- bune abilitati de comunicare si de negociere
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit

Descrierea jobului

- cunoasterea si informarea constanta asupra evolutiei domeniului in care activeaza compania;
- evaluarea si analiza pietei pentru identificarea tendintelor si a nevoilor
- elaborarea si negocierea contractelor de prestatii
- elaborarea de tarife de prestatii in functie de cerintele clientului si posibilitatile firmei;
- implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor conform misiunii si strategiei companiei;
- initierea si coordonarea cercetarilor de piata;
- realizarea raporturilor destinate conducerii si oferirea de consultanta in luarea deciziilor specifice domeniului de activitate.

SOCEP S.A. este unul dintre cei mai importanti operatori portuari din Portul Constanta, societate pe actiuni listata la BVB categoria I, cu o cifra de afaceri anuala de cca. 13.000.000 euro.
Intre serviciile companiei amintim: operare containere, operare marfuri vrac si solide, operare marfuri generale unitizate, incarcare/depozitare in/din containere marfuri generale, depozitare containere, depozitare marfuri vrac solide si unitizate in magazii si platforme descoperite.
Bazandu-se pe experienta acumulata in derularea operatiunilor portuare, personalul bine pregatit si motivat, facilitatile moderne, societatea noastra ofera un nivel al calitatii serviciilor care ne permite sa excelam in fiecare proiect.
Publicat 30 iun. 2021 Reactualizat 28 iul. 2021 Expiră 30 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos