Gratis

Referent Asigurari de Sanatate

Centrul De Diagnostic Si Tratament Provita S.A.

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii/studiile superioare constituie avantaj;
  • Experiență de lucru pe un post similar între 1 și 3 ani, constituie avantaj experiența in asigurari - domeniul medical;
  • Cunoștințe operare PC, cunoștințe Excel - nivel avansat;
  • Experiența de lucru în AtlasMed sau un alt ERP constituie avantaj;
  • Abilități de comunicare, caracter analitic și un bun spirit de observatie;
  • Cunoștințe limba engleză - nivel mediu;
  • Capacitate de rezolvare a situatiilor complexe, bune abilități de planificare și organizare.

Descrierea jobului

  • Gestionarea contractelor cu partenerii de asigurări private de sănătate;
  • Urmărirea atentă și participarea activă in realizarea și dezvoltarea procedurilor ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de lucru;
  • Asigurarea acurateței informațiilor furnizate;
  • Întocmirea rapoartelor de consum pentru validarea serviciilor efectuate;
  • Facturarea serviciilor medicale prestate pentru asiguratorii privati;
  • Colaborarea cu alte departamente/centre ale NORD-Grupul Medical Provita și cu furnizorii de servicii medicale;
  • Întocmirea situațiilor statistice solicitate de șeful ierarhic, participarea la ședinte și întâlniri cu clienții asiguratori;
  • Studierea materialelor teoretice privind activitatea de asigurări, participarea la instructaje, aplicatii practice și schimburi de experiență organizate de companie;
  • Preocuparea continuă pentru îmbunătățirea performanțelor și a cunoștințelor în domeniu.

La Nord - Grupul Medical Provita, pacientul este pe primul loc în tot ceea ce facem, cu pasiune, dedicație, competență și corectitudine, oferind clienților noștri un act medical de calitate printr-o abordare multidisciplinară, cu sprijinul unei echipe de medici aflați în vârful carierei, educați și experimentați în medii internaționale, deschiși la nou și cu abordare umană.
Centrele noastre beneficiază de aparatură medicală de ultimă generație, acesta fiind un atu important și un instrument de bază pentru a avea cele mai noi abordări privind actul medical.

Nord - Grupul Medical Provita, este una dintre puținele instituții medicale din țară specializată în Terapia Durerii și chirurgie minim invazivă a coloanei vertebrale. Începând cu luna ianuarie 2019, Centrul de Diagnostic și Tratament Provita a devenit primul Centru de Instruire în Terapia Durerii aprobat ESRA din Europa Centrală și de Est.
De asemenea, la Provita se tratează cancerul de prostată în fază incipientă, prin brahiterapie - procedură minim invazivă, alternativă viabilă la tratamentul chirurgical clasic dar cu o serie mare de avantaje față de acesta.
Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 5 Iun. 2024 Expiră 14 Iun. 2024