Referent achizitii la sediul din BRASOV

HOLVER SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Pentru intarirea echipei noastre din Punctul de lucru BRASOV cautam:

Profilul candidatului:
Cunostinte avansate de operare PC (Excel) si programe de baza de date;
Experienta de minim 1 an intr-un post similar in achizitii;
Cunostintele de limbi straine: engleza constituie avantaj;
Competente de negociere si usurinta in comunicare;
Abilitati numerice;
Capacitate de previziune;
Gandire si capacitate de analiza si sinteza;
Capacitate de organizare si planificare;
Rezistenta la efort si stres si usor adaptabil la schimbare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Organizeaza si realizeaza activitatile privind achizitiile in filiala in scopul realizarii planului, respectand regulile si politicile companiei.
Gestioneaza grupele de produse alocate din punct de vedere procese de achizitie si consultanta ;
Urmareste, actualizeaza si imbunatateste permanent programul de stoc;
Emite si urmareste ofertele speciale si ofertele de lichidare de stoc din filiala;
Gestioneaza eficient relatiile cu furnizorii din portofoliu prin organizarea fluxului de documente si informatii;
Intocmeste si transmite comenzile catre furnizori (sau filiale, dupa caz) pentru depozit, livrare directa sau comision;
Verifica si confirma comenzile in sistem pe baza confirmarii de comanda primite de la furnizori;
Urmareste respectarea termenilor comerciali conveniti cu furnizorii (pret, conditii si termene de livrare);
Transmite departamentului logistica toate datele necesare organizarii transportului pentru marfa comandata;
Inregistreaza marfurile in sistem, respectand conditiile prevazute prin procedurile interne in vigoare;
Asigura suport tehnic si comercial pentru departamentul de vanzari;
Intocmeste situatii si rapoarte conform solicitarilor.

Oferim angajatilor motivati posibilitatea unei cariere de succes, cu un pachet salarial pe masura performantelor, in cadrul unei companii multinationale cu rezultate excelente pe plan international.
Va rugam sa ne trimiteti candidatura dumneavoastra detaliata, pana in data de 25.06.2022.

HOLVER – Punct de lucru BRASOV
Sos. Cristianului nr. 46, Brasov, 500053;
tel: +40 268 506 136; fax: +40 268 506 136; e-mail: resurse-umane@holver.ro

Holver face parte din Grupul Frischeis, si prin cele 59 de filiale deschise in 18 tari este cel mai mare comerciant en-gros de lemn si produse din lemn din Europa Centrala si de Est. Frischeis Romania cuprinde 5 puncte de lucru in cele mai importante orase din tara: Brasov, Timisoara, Cluj, Bucuresti si Iasi.

Angajatii sunt cheia succesului pentru compania noastra. Toti angajatii nostri beneficiaza de sarcini de lucru provocatoare, oportunitati de dezvoltare personala si un salariu corect, proportional cu performantele. Apreciem competenta, spiritul de initiativa si dorinta de perfectionare. Coordonatorii au rol de model pentru colegi si intretin un mediu de lucru motivant, orientat catre rezultate si asumarea raspunderii.
In relatiile de zi cu zi, incurajam cultura opiniilor deschise si a comunicarii permanente.

Publicat 30 Mai 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.