Publicat 20 Mar 2009 | Expiră 24 Mar 2009

Redactor

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Pasionat de muzica (in special romaneasca), la curent cu tot ce se intampla in industria muzicala;

- Stie sa se documenteze, sa redacteze clar si corect o stire, sa rescrie un comunicat de presa fara sa dea copy-paste, sa caute poze pentru a ilustra articolele publicate, sa crediteze alte surse;

- Stie sa foloseasca Wordpress, un feed reader, Twitter, Facebook, YouTube / Trilulilu, sa micsoreze poze pentru a le publica, sa puna linkuri, sa foloseasca 'bold';

- Stie ca nu se pune virgula intre subiect si predicat, nu pune "i"-uri in plus si cratime aiurea;

- Stie sa priveasca obiectiv muzica romaneasca, indiferent de piesele sale preferate;

- Nu este de parere ca RBD si Tokio Hotel sunt cele mai tari formatii din toate timpurile;

- Stie in mare ce artisti apartin de fiecare casa de discuri majora romaneasca;

- Stie cand se considera ca o piesa a fost plagiata (conform legilor romanesti);

- E la curent cu felul in care decurg vanzarile de muzica online / offline;

- Stie ca nu este bine sa spamezi, sa nu creditezi sursele, sa incepi sa te certi cu comentatorii;

- Stie care a fost primul blog achizitionat din Romania;

- Stie cine este Zoso;

- Tasteaza extrem de rapid;

Descrierea jobului

- Va redacta stiri din muzica (romaneasca, internationala, comerciala, underground);

- Va cauta subiecte si poze pentru articole, se va documenta;

- Va realiza intrebari de interviuri pentru artisti & alte persoane implicate in industria muzicala;

- Va urca piese si videoclipuri pe YouTube / Trilulilu / eOk / DailyMotion / Vimeo etc;

- Va colabora constant cu intreaga echipa (project managerul, alti redactori, fotograful);

- Sediu central, program lejer, te lasam sa dormi linistit dimineata, incepem programul dupa 11;

- Vei face parte din echipa celui mai popular blog de muzica din Romania, vei avea ocazia sa iti faci extrem de multe relatii in showbizul romanesc;

Monden.info este cel mai popular blog de muzica din Romania, cu peste 5000 de cititori / zi si 1300 de abonati.

Peste 50 de artisti autohtoni si-au lansat in premiera exclusiva noile videoclipuri si single-uri pe Monden.info (printre care Inna, Hi-Q, Andreea Banica, Fly Project, Akcent, Sylvia & Dj Rynno, Alb Negru, Anca Badiu, Chris Mayer, Nick Kamarera, Marius Nedelcu si multi altii).

Au fost publicate in exclusivitate numeroase stiri, poze si interviuri.

A fost singurul blog acreditat la cel mai mare festival din lume al industriei muzicale - MIDEM (se tine anual din 1967 la Cannes).

Colaborari cu toti artistii romani, cele mai importante case de discuri din Romania, firme de PR si organizari evenimente, cele mai citite reviste de muzica, cele mai ascultate posturi de radio, numeroase cluburi si site-uri de muzica.

Castigator al premiului "Cel mai bun blog de muzica" la RoBlogFest 2008 si 2009.

Expirat
Redactor  -  Monden.info