Publicat 13 Apr 2017 | Reactualizat 14 Mai 2017 | Expiră 15 Mai 2017

REDACTOR PENTRU REVISTA AUTO

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunostinte foarte bune de limba romana;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza cat si cunoasterea limbajului tehnic auto din engleza (criteriu eliminatoriu);
- Cunostinte de limba germana (un plus);
- Cunoasterea limbajului specific domeniului auto (criteriu eliminatoriu);
- Cunostinte foarte bune de operare PC, avantaj cunostinte WordPress;
- O foarte buna intelegere a Social Media (Facebook, Instagram)
- Cunostinte de optimizare continut pentru Google (SEO)
- Carnet de conducere cat. B si experienta ca sofer de minim 2 ani (criteriu eliminatoriu);
- Persoana activa, comunicativa, responsabila, entuziasta si dedicata;
- Orientare permanenta catre piata tinta si conceptul pietei tinta;
- Pasionat de industria auto;
- Se informeaza permanent asupra noilor tehnologii si trend-uri in domeniu.

Descrierea jobului

- Participarea la evenimente auto, conferinte, lansari şi manifestări de interes media;
- Crearea de contacte relevante pentru piata auto si identificarea de surse constante de informare;
- Colectarea de informaţii, documentarea în vederea redactării materialelor editoriale;
- Redactarea de articole (revista si site) şi predarea acestora respectand deadline-ul stabilit;
- Traducerea din limba engleza si/sau germana si editarea de articole pe teme auto-moto, din surse media internationale
- Promovarea materialelor pe rețelele de socializare ale produsului (Facebook, Instagram)
- Alegerea materialelor potrivite pentru a fi promovate pe site-urile si paginile de Facebook ale partenerilor editoriali
- Participarea in cadrul proiectelor speciale;
- Realizarea de pagini speciale, statice sau dinamice pe site;
- Implicarea activa in organizarea si desfasurarea sedintelor foto.

Ringier is based on an impressive history going back almost 180 years and which has been shaped by renewal, innovation and courage. From its early days as a printing company, Ringier has developed into a media and entertainment company while preserving its original values. The company was founded in Zofingen, Switzerland, in 1833. Today some 6,500 employees in 14 countries work for Ringier, of which 3,500 are based in Switzerland. Ringier is carrying print, broadcast, radio, online, mobile media brands, apps, job platforms, e-commerce platforms, horizontal classifieds businesses, and is a successful player in the printing, entertainment and internet business. Ringier is a Swiss family-company with headquarters in Zurich.

Expirat
REDACTOR PENTRU REVISTA AUTO  -  RINGIER ROMANIA