Redactor/Corector carte

CECCAR - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

studii superioare finalizate (Facultatea de litere)
- cunostințe solide de limba română
- experiență relevantă în lucrul cu textul (cel putin 3 ani pe un post similar)
- experiența în redactarea de carte reprezintă un avantaj;
- cunoștințe foarte bune de operare PC (program editare Word);
- capacitate de organizare , analiză și sinteză;
- persoană atentă, cu foarte bun management al timpului;

Descrierea jobului

corectează și redactează cărți în domeniul economic ;
participă la întregul proces editorial ;
ține legatura cu autorii, tipografia și alți colaboratori externi ;
colaborează cu membrii echipei.

Cu o istorie de aproape un secol, CECCAR este organismul profesional care gestionează profesia contabilă în România, preocupându-se continuu de dezvoltarea competențelor și abilităților profesionistului contabil, care să îi permită furnizarea de servicii suplimentare celor tradiționale, la un nivel de calitate ridicat, astfel încât să servească interesul public, să pună bazele unei economii solide și orientate spre progres.

Cu o reprezentare la nivel național prin filiale în toate județele țării, CECCAR este membru al celor mai importante organizații profesionale de profil de la nivel mondial – IFAC (International Federation of Accountants) – și european – Accountancy Europe și ETAF (European Tax Adviser Federation).

Pentru mai multe informații accesați www.ceccar.ro.

Publicat 19 oct. 2021 Expiră 18 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos