Redactor carti de fictiune pentru copii

Editura Booklet - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Experienţă de minimum 3 ani ca redactor de carte;
- Cunoștințe solide de limbă și literatură română;
- Cunoaşterea avansată a limbii engleze și a unei alte limbi străine;
- Cultură generală;
- Excelente abilităţi de comunicare (scris şi oral);
- Operare PC: Word si Excel - nivel avansat;
- Absolvent al Facultății de Litere sau al Facultății de Limbi Străine.

Descrierea jobului

- Redactare carți de ficțiune si non-fictiune pentru copii (autori români și străini);
- Verificarea conformității traducerii cu originalul;
- Concepere texte de copertă, prezentari autori și de promovare a cărții;
- Urmărirea și coordonarea proiectelor de autori;
- Coordonarea relației autor - editura - tehnoredactor.

Ne îngrijim cărțile cu un talent demn de The League of Extraordinary Gentlemen. Râdem mult, ca la un roman de Jerome K. Jerome. Seara ieșim în oraș la o bere să mai povestim, ca nu ne-am mai văzut de mult. Urmărim tot ce se întâmplă în mediul editorial din România cu pasiunea și loialitatea cu care tații noștri urmăresc meciurile echipei favorite. Numai modestia ne mai lipsește. Și tu.
Publicat 30 mai 2022 Reactualizat 29 iun. 2022 Expiră 29 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos