Redactare articole medicale blog - Contributor Voluntar

MedAtlas
10 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Căutăm contributori voluntari pentru postul de Content Writer (Remote)

Ești pasionat(ă) de scris și îți place să te documentezi?
Aici este locul unde creativitatea ta poate fi susținută și apreciată!

Dacă ai experiență și vrei să-ți pui amprenta asupra unui blog de articole medicale, destinate să informeze pacienții în mod eficient, locul tău e în echipa noastră.

Nu ai experiență, dar nu îți lipsește pasiunea, creativitatea și dorința de a scrie corect? Poți învăța toți pașii necesari în redactarea unui articol online, însă trebuie să ai deja deprinderea de a gândi / scrie corect în limba română.

Descrierea jobului

De ce ai nevoie pentru a face parte din echipă?
  • calculator și acces la internet;
  • plăcerea de a te documenta pentru un subiect medical;
  • redactarea de articole medicale, într-un stil degajat, colocvial;
  • pasiune pentru scris, idei și spirit de echipă;
  • cunoștințe de limba engleză.
Ești ca și parte din echipă dacă:
  • înțelegi relația dintre content writing și SEO;
  • ai experiență în domeniu sau ești dornic să o acumulezi;
  • îți place să monitorizezi site-urile de profil, în vederea conceperii articolelor cu informații medicale;
  • îți place să creezi texte originale, cu subiecte de interes pe rețelele sociale;
  • ești student la medicină și ai un cuvânt de spus în sistemul medical din România ori ai studii în jurnalism și îți dorești să ai un impact în dezvoltarea unui blog.

Dacă vei fi contributor voluntar, te vor aștepta surprize în echipa noastră:
  • vei face parte dintr-o echipă creativă, care îți va încuraja ideile;
  • îți vom oferi o diplomă de voluntariat și recomandări angajatorilor;
  • vei avea program flexibil și posibilitatea de a lucra de oriunde (ne desfășurăm activitatea de acasă);
  • multe alte surprize la final de lună.
Îmbogățește-ți portofoliul personal! Implică-te de astăzi în programul nostru de voluntariat!

MedAtlas este un portal de căutare care reunește medici din toate specialitățile medicale: de la cardiologie, urologie și endocrinologie, până la dentiști, psihologi sau pediatrii.

Clinici medicale, cabinete medicale individuale, spitale, laboratoare de analize medicale, laboratoare de tehnică dentară, farmacii, cămine de bătrâni, centre de îngrijire paliativă, furnizori de echipamente medicale, toate atent adunate, verificate și monitorizate într-un singur director online.
Publicat 15 Nov. 2022 Expiră 15 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.