Publicat 11 Sep 2019 | Expiră 19 Sep 2019

Recrutor (101841)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.

Candidatul ideal

Profilul tău

Căutăm viitori colegi care să fie pasionaţi de munca în domeniul resurselor umane, orientaţi spre rezultate, dinamici, dornici să înveţe lucruri noi şi să îşi dezvolte o carieră de succes într-un mediu care le poate oferi tot suportul necesar

Educaţie necesară: studii superioare, finalizate
Experienţă practică necesară: experienţă în domeniul resurselor umane de cel puţin1 an
Cunoştinţe limbi străine: limba engleză
Cunoştinţe IT: MS Office
Altele: disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului; abilităţi de comunicare; abilităţi de organizare şi planificare a activităţii proprii; atitudine proactivă orientată spre rezultate

Descrierea jobului

Ce vei face

Vei realiza anunţurile de angajare în conformitate cu profilul agreat şi le vei promova în mediul intern şi extern al companiei, utilizând cele mai potrivite canale de recrutare
Vei face preselecţia CV-urilor în funcţie de profilul căutat
Vei desfăşura interviuri telefonice pentru a identifica cei mai potriviţi candidaţi, în funcţie de profilul căutat
Vei transmite feedback candidaţilor legat de statusul procesului de recrutare
Te vei implica în identificarea de resurse umane valoroase, cu potenţial ridicat prin căutare activă, gestionare de baze de date, etc.
În cazul în care e nevoie, vei reprezenta compania la evenimente de Employer Branding, prezentări
Vei întocmi rapoarte statistice pentru activitatea proprie (timpi de recrutare, rata de succes, numărul de persoane recrutate faţă de numărul planificat), dar şi cu privire la cele mai eficiente instrumente de recrutare folosite pentru diferite posturi, în vederea găsirii variantelor optime pentru echipă şi îmbunătăţire continuă a procesului de recrutare

Ce îţi oferim

Pachet salarial atractiv
Premiu de performanţă
Tichete de masă
Asigurare privată de sănătate
Pensie facultativă
Primă de vacanţă

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Recrutor (101841)  -  E.ON Servicii

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles