Publicat 19 Ian 2016 | Expiră 17 Feb 2016

Recrutam COORDONATOR ACTIVITATI EDUCATIVE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- De preferat student/a (minim anul 2);
- Bune abilitati organizatorice
- Abilitati manageriale si de gestionare a situatiilor ce se ivesc in desfasurarea acestei activitati;
- Constitutie avantaj participarea in cadrul altor ONG-uri, in proiecte asemanatoare);
- Reale aptitudini pedagogce;
- Persoana motivata, echilibrata si dornica sa produca o schimbare pozitiva in comunitate.

Descrierea jobului

- Formarea unei echipe de voluntari in vederea realizariiactivitatii proiectului'
- Promovarea activitatii in scoli si licee, incheierea de parteneriate cu institutii si colaborarea permanenta cu factorii implicati;
- Monitorizarea voluntarilor in ceea ce priveste realizarea activiatiilor si realizarea unor raporarte periodice specifice;
- Gestionarea eficienta a activitatii proiectului;
- Realizarea de intalniri periodice cu echipa din subordine;
- Participarea la sedintele organizate de echipa de management a asociatiei.

Activitatea urmeaza sa se desfasoare in baza unui contract de voluntariat, pe perioada determinata de aun, cu posibilitatea prelungirii si , implicit, a remuneratiei.

Scopul Asociaţiei  este  crearea unei societăţi civile durabilă şi participativă, bazată pe valori umane fundamentale, cum ar fi: implicare şi solidaritate, cultură şi artă, democraţie şi drepturile omului, cooperare şi respect reciproc.

Activităţiile constau implicărea în problemele sociale ale comunităţii, prin diverse programe şi acţivităţi sociale, cultural-artistice, ecologice şi pentru sprijinirea copiilor, studenţilor, tinerilor, persoanelor în vârstă şi/sau familiilor cu situaţii sociale precare.

Expirat
Recrutam COORDONATOR ACTIVITATI EDUCATIVE  -  Asociatia Tara Tinerilor Uniti

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles