Recruitment Consultant

OTP Bank Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

In your role as Recruitment Consultant, you will be responsible for end-to-end recruitment cycles within different Divisions, working closely with Hiring Managers from across the organization in order to attract the right candidates for OTP Bank Romania.

Your profile
  • Proven ability to recruit candidates to engage in successful collaborations with senior stakeholders;
  • At least 3 years experience in recruitment;
  • Active networker and out-of-the-box approach to solving recruitment challenges;
  • Experience using a variety of sourcing channels including but not limited to LinkedIn, Facebook and other job boards and channels;
  • Strong organization and project management skills, you’ll be part of different strategic projects across the HR function;
  • Ability to prioritize and meet deadlines in a fast-paced environment;
  • Business communication skills, both written and verbal;
  • Fluency in English;
  • High ambition, autonomy & self-motivation.

Descrierea jobului

What you’ll do
  • You will be managing end-to-end recruiting processes ensuring a smooth and positive candidate experience;
  • You’ll be working with hiring managers in order to create and structure role profiles or job descriptions for new hiring opportunities, aligned with best industry practice - helping us and them to capture the attention of top-tier-talent;
  • You’ll be managing the whole process in our ATS;
  • You will be in charge of reporting on hiring progress and milestones at regular or ad-hoc intervals, increasing transparency when it comes to recruitment efforts;
  • You will contribute to the recruitment strategy; you will advise our internal stakeholders on best practices;
  • You’ll develop innovative recruitment strategies and drive data-driven decisions;
  • You’ll be in charge of 3rd parties management (vendors);
  • Promoting OTP Bank Romania as a brand, participating in professional and social media projects with a view to attract candidates and strengthen company messaging to the market.

What we offer
  • Competitive salary;
  • Medical and life insurance;
  • Meal vouchers;
  • WFH and flexible working schedule;
  • Day off as a gift for your birthday;
  • Anything you want to read from Bookster;
  • Several discounts through our partners, BenefitOnline;
  • Ongoing education (trainings).

OTP Group aniversează anul acesta 70 de ani de activitate și a devenit unul dintre cei mai mari, puternici și importanți furnizori independenți de servicii financiare din Europa Centrală și de Est care operează în țări precum Ungaria, Muntenegru, Croația, Bulgaria, Rusia, Ucraina, Slovacia, Serbia și România. Comunitatea de aproximativ 36.000 de angajați OTP deservește zilnic peste 18,5 milioane de clienți din 11 țări.

OTP Bank România, subsidiară a OTP Grup, este un furnizor integrat și auto-finanțat de servicii financiare. A intrat pe piața locală în anul 2004 și și-a propus să se poziţioneze drept o bancă universală puternică, care poate oferi pachete de servicii coerente și complete pentru clienți, atât pentru segmentul persoane fizice, cât şi pentru persoane juridice care doresc să se dezvolte în plan local şi regional. Banca ocupă locul 9 după active în clasamentul jucătorilor bancari din România, cu o cotă de piață de 2,55% din iunie 2019.

La OTP intenționăm să continuăm să oferim clienților, atât companiilor cât și persoanelor fizice, nu doar produse financiare, ci și servicii bancare personalizate care să satisfacă pe deplin nevoile partenerilor noștri. Misiunea noastră este să sprijinim continuu succesul celor care ne investesc cu încrederea lor.

În acești ani, OTP și-a dovedit capacitatea de a înțelege contextul actual pe piață și a devenit un partener de încredere în furnizarea de servicii financiare. Prin urmare, după mai bine de 15 ani de activitate pe piața locală, implementăm o transformare Agile la scară largă, adaptată la realitățile economice ale pieței și așteptările clienților din ce în ce mai complexe.

Adevărata resursă a succesului și a dezvoltării OTP este reprezentată de oamenii din echipa noastră cărora le recunoaștem meritele, îi atragem, îi dezvoltăm, le oferim calitate, profesionalism și oportunități reale de dezvoltare a carierei. Astfel, ne mândrim cu o echipă tânără, ambițioasă, dinamică și unită, aflată într-un proces de îmbunătățire continuă.

Căutăm experți, ca tine, care sunt pregătiți să aibă un impact asupra modului în care funcționează compania noastră. Așteptăm cu nerăbdare să te întâlnim!

Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 3 iun. 2022 Expiră 3 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos