Publicat 14 Ian 2021 | Expiră 13 Feb 2021

Recruiter

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni experiență în Resurse umane / Psihologie

Candidatul ideal

Ne dorim in echipa o persoana care sa ofere suport in marirea echipei la nivel national. Postul de recruiter prespune selectia personalului atat pentru Bucuresti-Ilfov, cat si pentru marile orase ale tarii: Timisoara, Bacau, Cluj, Iasi, Constanta.
Daca te consideri o persoana placuta, pozitiva, constiincioasa, disciplinata si comunicativa, te asteptam alaturi de noi!

Descrierea jobului

Atributii:

- Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante
- Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente
- Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
- Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor
- Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor
- Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie
- Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati
- Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie
- Asigura suport in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a oamenilor
- Monitorizeaza piata interna a muncii

CERINTE:
- Absolvent studii superioare specializate (psihologie/socio-umane/studii economice)
- Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare cu oamenii
- Capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel
- Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor
- Abilităţi de lucru în echipă
- MS Office (Word, Excel) – nivel mediu

Viitorul angajat va raspunde de selectarea personalului pentru posturile de la sediul central al companiei din comuna Pantelimon.

Cu sediul principal in Bucuresti si avand filiale in Constanta, Iasi, Bacau, Cluj si Timisoara – Global Plast SRL a dezvoltat o retea nationala de distributie. Oferim livrare la sediul oricarui client in timp util prin intermediul parcului auto propriu.

Grupul Global Plast este un grup de companii infiintat in 2003 cu capital integral romanesc.

De-a lungul timpului, Global Plast a devenit unul dintre cei mai importanti si mai cunoscuti producatori si distribuitori de articole de unica folosinta, menaj si curatenie, solutii de ambalare..

Gama de produse comercializate include peste 4000 de articole.

Prin garantarea constanta a calitatii si printr-o politica sustinuta de inovare a produselor si a serviciilor, Global Plast a reusit sa devina unul din liderii in domeniu.

Recruiter  -  SC Global Plast SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles