Recruiter Tehnic

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta minimum 2 ani intr-o pozitie similara in domeniul recrutare posturi tehnice - constituie un avantaj;
  • Experienta in dezvoltarea de strategii de Employer Branding;
  • Cunostinte solide de limba franceza si/sau limba engleza – cerinta obligatorie;
  • Abilitati de coordonare si gestionare a propriei activitati;
  • Bune cunostinte de operare PC (MS Office, Internet, Email);
  • Persoana dinamica, cu abilitati dezvoltate de comunicare si relationare;
  • Experienta in proiecte RH Onboarding/Induction/Employer Branding constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Integrat/a in cadrul biroului nostru din Bucuresti, veti participa la activitati de recrutare si selectie personal in domeniul ingineriei. In complementul activitatilor de recrutare, persoana selectionata va fi implicata in proiecte din cadrul departamentului de resurse umane legate de integrarea noilor angajati in companie (Onboarding/Induction) si Employer Branding.

Responsabilitati:
  • Crearea si postarea anunturilor de recrutare utilizand diverse canale de comunicare;
  • Selectarea CV-urilor in functie de profilul candidatului si cerintele postului; programarea interviurilor;
  • Realizarea/conducerea interviurilor (face to face/Skype/telefonic);
  • Organizarea si desfasurarea procesului de testare a candidatilor;
  • Sprijina noii angajati pentru a deveni complet integrati prin adaptarea si aplicarea proceselor de Onboarding/Induction;
  • Crearea si dezvoltarea unei campanii de Employer Branding;
  • Asigura interfata cu responsabilii tehnici;
  • Asigura administrarea bazei de date cu candidati;
  • Deplasari in teritoriu in functie de nevoile de recrutare;
  • Participarea la targurile de joburi si/sau orice alte evenimente din domeniu pentru reprezentarea companiei si colectarea candidaturilor;
  • Asigura o buna colaborare cu mediul universitar (prezentari societate, worksopuri, acreditari etc.).

Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: auto, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, etc. Proiectul nostru de intreprindere se articuleaza in jurul unei exigente permanente a calitatii serviciilor si a reactivitatii. A face parte din echipa Segula inseamna a participa la proiecte de anvergura in cadrul unei culturi a inovatiei, a schimbului si a valorificarii know-how-ului.

Publicat 15 oct. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos