Receptionist medical

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pentru ca suntem pasionati de ceea ce facem, ii vrem pe cei care ne seamana alaturi de noi. Vino sa faci primul pas in cariera alaturi de echipa Provita!
Suntem in cautare de noi colegi, care sa dea dovada de: Profesionalism, Rigoare, Incredere, Sinceritate, Empatie; acestea sunt valorile, care stau la baza culturii noastre organizationale.

Cerinte:
  • Minim studii medii finalizate;
  • Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Prezenta agreabila, amabila, politicoasa si prompta, orientata spre nevoile pacientilor;
  • Spirit de organizare, disciplina, punctualitate;
  • Limbi straine cunoscute: engleza – nivel mediu;
  • Cunostinte operare PC (Word, Excel, Microsoft Outlook).

Descrierea jobului

  • Intampina pacientii, care sosesc in clinica si ii indruma catre sala de asteptare, respectiv cabinetul medical unde va avea loc consultatia;
  • Preia apelurile telefonice interne si externe in mod eficient si profesional;
  • Programeaza sau reprogrameaza pacientii la diferite consultatii/ investigatii;
  • Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale cash/card;
  • Inregistreaza si prelucreaza date in sistemul operational intern;
  • Asigura comunicarea prin: email atat intern, cat si extern.

Ne dorim ca noii colegi sa isi atinga adevaratul potential si sa se poata dezvolta in cadrul echipei noastre!

La Provita pacientul este pe primul loc în tot ceea ce facem cu pasiune, dedicatie, competenta si corectitudine oferind clintilor nostri un act medical de calitate printr-o abordare multidisciplinara si cu sprijinul unei echipe de medici aflati in varful carierei, educati si experimentati in medii internationale, deschisi la nou si cu abordare umana.

Incepand cu luna ianuarie 2019, Centrul de Diagnostic si Tratament Provita a devenit primul Centru de Instruire in Terapia Durerii aprobat ESRA din Europa Centrala si de Est.
Publicat 7 apr. 2022 Reactualizat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos