Gratis

Receptioner Hotel

City Hotel Satu Mare

Candidatul Ideal

Absolvent cu studii in turism sau al unui curs de receptioner hotel.Cunoscator al limbii engleze scris si vorbit. Sa aiba un Comportament si o prezenta cultivata,
Sociabil
Memorie buna,
Abilitate de a improviza,
Indemanare
Persoana de incredere.
Experienta constituie avantaj

Descrierea jobului

Sa repartizeze camerele in functie de cerintele si solicitarile clientilor
- sa ii intampine pe oaspeti
- sa dea sfaturi ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄si sa informeze oaspetii, inclusiv sa poarte conversatie in limbi straine
- sa se ocupe de plangerile si solicitarile oaspetilor
- sa indeplineasca anumite servicii speciale, cum sunt apeluri telefonice pentru trezirea oaspetilor, transmiterea de mesaje etc.
- sa tina inregistrarile si sa faca munca specifica de birou
- sa organizeze folosirea eficienta a spatiilor din hotel

Activitatea are loc in orasul Satu-Mare.
Astept CV-urile dumneavostra pe adresa : reservation@satumarecityhotel.ro
Detalii suplimentare la numarul : 0770.728.260
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 16 Iun. 2024