Receptioner Hotel

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 450 - 600 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- bine organizat, simtul responsabilitatii
- sa manifeste amabilitate, promtitudine si corectitudine in relatiile cu clientii
- vorbitor de cel putin o limba straina
- calm si dezghetat avand in vedere ca este primul in contact cu clientii
- prezentabil, cu o infatisare placuta
- sa aiba o tinuta fizica si vestimentara curata,bine ingrijita
- sa respecte regulile igienico-sanitare
- deprindere cu programe soft sub windows
- atitudine degajata
- sa pastreze permanent ordinea si curatenia la locul de munca
- sa rezolve sau sa ceara sprijin pe linie ierarhica pentru solutionarea oricarei nemultumiri din partea clientilor.
Experinta in domeniul hotelier constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- Este disponibil/a pentru primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora;
- Se ocupa de cererile de rezervari de camere din partea oaspetilor;
- Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare
- Verifica listele zilnice de sosiri si plecari;
- Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera
- Raspunde cerintelor oaspetilor cu privire la informatii despre hotel si despre zona
- Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cheilor pentru oaspeti
- Check-in/ check-out
- Mentinerea legaturii cu celelate departamente;

Mai multe detalii vor fi prezentate la interviu.

Rediu Hotel & Restaurant este un brand puternic in industria hoteliera locala. Lansat ca un business de familie, in urma cu 5 de ani, Rediu Hotel & Restaurant este astazi un loc reper in Botosani.
O alegere ideala atat pentru calatoriile de afaceri, cat si pentru vacante.
Publicat 7 iun. 2022 Expiră 7 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos