Publicat 01 Feb 2019 | Expiră 04 Mar 2019

Receptioner Hotel 4* in Delta Dunarii

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Green Village Resort este in cautarea unei persoane pentru postul de Receptioner pentru complexul hotelier de 4 stele, amplasat in Sfantu Gheorghe, Delta Dunarii.

Daca sunteti disponibil la relocare in Delta Dunarii, va invitam sa ne cunoastem, trimitand CV-ul dumneavoastra.

Candidatul ideal:

  • Disponibil la relocare in Delta Dunarii;
  • Experienta in domeniu de minim 1 an;
  • Atestat de tehnician in hotelarie / Receptioner sau studii superioare in turism;
  • Cunostinte limba engleza scris si vorbit, nivel avansat;
  • Cunostinte de operare pe calculator in sisteme specifice receptiei (avantaj – Sistemul Fidelio);
  • Cunostinte foarte bune de utilizare PC;
  • Capabilitate de a lucra cu documente si bani;
  • Persoana comunicativa, vesela, energica și dinamica, cu initiativa si capacitate de lucru, serioasa si punctuala;
  • Usurinta de a respecta un program de lucru flexibil.

Descrierea jobului

  • Raspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare si cazare oferite clientilor Resortului;
  • Efectueaza operatii specifice pentru sosirea si plecarea clientilor;
  • Promoveaza serviciile oferite clientilor;
  • Repartizeaza camerele in functie de cerintele si solicitarile clientilor;
  • Solutioneaza eficient toate solicitarile inregistrate;
  • Mediaza conflictele si rezolva reclamatiile clientilor;
  • Preia si inregistreaza rezervarile de la clienti;
  • Raspunde pentru rezolvarea eficienta a problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii.

Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Cazare asigurata pe toata durata contractului;
  • 3 mese/zi, inclusiv in zilele libere;
  • Transport decontat.

Green Village Resort este un complex hotelier de 4 stele care se intinde pe o suprafata de 30.000 mp. Este amplasat in Sfantu Gheorghe, Delta Dunarii. Aici are loc in fiecare an, in luna august, festivalul de film Anonimul.

Green Village a fost construit in 2004, are 90 de camere, dintre care 40 de apartamente, 3 restaurante si 3 sali de proiectie, un camping cu 55 de casute si pana la 500 locuri de campare. Este o initiativa 100% romaneasca, care din 2015 apartine Grupului Eurolines, ca primul proiect hotelier in care a ales sa investeasca.

Grupul Eurolines România este alcatuit din 20 societati, are 700 de angajati, detine cea mai mare retea de distributie a produselor turistice din tara, 6 agentii francizate in Germania, o flota de 35 de autocare si aproximativ 1000 de autoturisme.

Expirat
Receptioner Hotel 4* in Delta Dunarii  -  Green Village Resort

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles