Gratis

Receptioner contractari achizitii

KREMSMUELLER ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

- Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara;
- Cunoștințe de operare pe calculator / scanner;
- Studii medii finalizate;
- Cunostinte program SAP (cerinta obligatorie);
- Autorizaţie pentru utilizare stivuitorist (maşinist la maşini mobile pentru transporturi interioare) în conformitate cu legislaţia în vigoare;
- Carnet de conducere cat B.

Descrierea jobului

- Verifică intrarea pieselor / mărfurilor / materialelor pentru identificarea deteriorărilor;
- Depozitează și eliberează piese / mărfuri / materiale din depozite definite (de ex. locații, magazie materiale defecte, magazie expediție, etc.) după specificații / instrucțiuni;
- Preia, sortează, distribuie, depozitează, eliberează și reîmpachetează piese / mărfuri / materiale conform cerițelor; dacă este necesar prin folosire de utilaje de manipulare (de ex. transpalet electric, stivuitoare, biciclete, mașini mici, etc.);
- Împachetează, inscriptionează, etichetează piese / mărfuri / materiale, efectuează transporturi de orice tip în interiorul și exteriorul firmei;
- Grupează, distribuie și verifică documente de transport (de ex. documente de însoțire, avize de însoțire, documente transport mărfuri periculoase, etc.) conform cerințelor;
- Efectuează verificări de stoc / inventare (numără, cântărește, etc.), opereaza in programul SAP;
- Gestioneaza produsele conform deciziilor de preluare in gestiune a bunurilor materiale;
- Efectueaza manevrarea masinilor mobile pentru transporturi interioare in interiorul depozitelor;
- Inventariaza stocurile conform procedurilor interne si ale beneficiarului si prevederilor legale.

BENEFICII:
  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
  • 13 salarii plus bonusuri.

Kremsmueller Romania este parte a grupului Kremsmueller care activeaza in Europa. Furnizor de servicii diverse : inginerie, constructie de rezervoare, conducte si altele. Compania are o larga traditie in industrie in intreaga lume. www.kremsmueller.at

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024