Gratis

Receptioner/a Hotel 3* Piata Romana

SC EUNITED TOUR S.R.L.

Candidatul Ideal

​Dacă îți dorești să urmezi o carieră în domeniul ospitalității trebuie să știi că echipa unui hotel boutique de 23 de camere din zona Piața Romană își caută coleg/ă recepționer/ă.

Viitorului nostru coleg trebuie:
  • Să îi placă relaționarea cu oamenii;
  • Să aibă atenție distributivă și să fie organizat/ă;
  • Să aibă aptitudini de comunicare;
  • Să cunoască limba engleză.

Descrierea jobului

Colegul nostru de la recepție va avea următoarele atribuții:
  • Întâmpină și primește oaspeții hotelului asigurându-se de corectitudinea informațiilor în completarea fișei de cazare a oaspeților, într-o manieră amabilă și ospitalieră;
  • Verifică lista de sosiri și urmărește cerințele speciale fiecărei rezervări și realizează in mod adecvat cazarea și decazarea fiecărui oaspete;
  • Înmânează cheia camerei în concordanță cu procedurile de securitate;
  • Postează în sistemul de serviciile și produsele achiziționate și emite oaspeților factura aferentă plații făcute;
  • Colaborează cu celalți colegi din receptie și de la celalte departamente cum ar fi departamentele de curățenie sau bucătărie;
  • Informează oaspeții referitor la serviciile oferite de hotel dar răspunde și la diferitele curiozități ale acestora despre împrejurimi.

Se lucrează în ture de 12 ore într-un mediu plăcut și prietenos.
Acceptam si studenti fara experienta dar dornici sa invete si sa lucreze in domeniul ospitalier.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 4 Mart. 2024 Expiră 3 Apr. 2024