de ani Fără Frică...

Publicat 26 Ian 2016 | Expiră 27 Feb 2016

Quality Control Manager - Instalatii in Constructii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare – facultatea de instalatii
- cunoasterea normativelor in vigoare si a standardelor aplicabile in lucrarile de instalatii electrice , hvac si sanitare
- experienta in specialitate: minim 3 ani
- cunoştinţe privind procesul de executie instalatii Electrice, HVAC si Sanitare
- cunoştinţe de management
- cunoştinţe de operare PC
- cunoştinţe de limbă engleză (citit, scris, vorbit)
- cunoasterea legislaţiei în domeniu
- abilitati de planificare, organizare si prioritizare
- permis conducere cat. B

Descrierea jobului

- Verificarea executiei lucrarilor in concordanta cu cerintele legii 10/1995 si a normativelor / standardelor aplicabile in domeniu
- Intocmirea proceselor verbale pe faze determinante
- asigurarea derularii, in conditii bune, a fazelor determinante si a controalelor organizate de Inspectoratul de Stat in Constructii (ISC).
- Intocmirea Planului Calitatii pentru santierele noi, cu includerea Planurilor de Control Calitate
- Verificari si Incercari (PCCVI) pentru fiecare categorie de lucrari, si transmiterea lor catre ISC si Beneficiar.
- Intocmirea Procedurilor Tehnice de Executie/Instructiunilor de Lucru si implementarea lor pe santier aferent fiecarei categorii de lucrari, in colaborare cu inginerii RTE numiti pe fiecare proiect.
Planificarea, coordonarea si verificarea activitatii , aferente fiecarui santier, cu privire la:
- derularea si respectarea programului de faze determinante stabilit de ISC;
- derularea verificarilor pe linie de calitate conform PCCVI si implementarea formularelor Sistemului de Management al Calitatii intern companiei;
- gestiunea inregistrarilor de calitate parte integranta din Cartea Tehnica a Constructiei.
- participarea la receptia la terminarea lucrarilor si finala alaturi de Beneficiar

Compania Afcon Electra Romania SA executa lucrari de instalatii electrice, sanitare si HVAC pentru: centre comerciale, cladiri birouri, etc.

Expirat
Quality Control Manager - Instalatii in Constructii  -  SC AFCON ELECTRA ROMANIA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles