QA Engineer / QA Software Tester - remote

EVONOMIX - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Evonomix doreste sa isi mareasca echipa cu un QA Engineer/QA Software Tester cu experienta, atent la detalii, curios, caruia sa-i placa provocarile si sa lucreze intr-un mediu dinamic, bazat pe tehnologie de ultima generatie. Rolul QA Engineer/QA Software Tester este de a asigura calitatea livrabilelor catre clienti prin identificarea, documentarea si verificarea rezolvarii bugurilor inainte de lansarea proiectelor.

De ce sa lucrezi cu noi?
  • Ai oportunitatea de a implementa cele mai bune practici prin prisma expertizei tale, de a propune instrumente de lucru si a-ti pune amprenta asupra procesului de testare (sau a imbunatati actualul procesul de testare)
  • Vei fi implicat in proiecte interesante si provocatoare de dezvoltare web (e-commerce) si mobile pentru un portofoliu mare de clienti nationali si internationali din diverse industrii.
  • Vei lucra in stransa colaborare impreuna cu echipa noastra de development si project manageri
  • Vei avea ocazia sa te dezvolti profesional si sa iti cresti expertiza tehnica sustinut de un mediu deschis si prietenos, unde vei gasi colegi implicati si cea mai noua tehnologie, precum si cursuri si certificari
  • Vei avea feedback din partea noastra, comunicare permanenta si deschidere la intiative si propuneri
  • Beneficiezi de stabilitate si flexibilitate prin prisma unui contract nedeterminat si a lucrului remote (de acasa)

Candidatul ideal:
  • Comunica eficient, atat in scris, cat si verbal (Ro & En);
  • Este deschis catre invatare si autodеzvoltare, pasionat de noile tehnologii;
  • Intelege planificarile si estimarile de timp;
  • Flexibil, proactiv, cu bune abilitati de organizare si gestionare a timpului;
  • Gestioneaza eficient situatiile neprevazute;
  • Lucreaza atat independent, cat si ca membru al echipei, colaborand cu restul colegilor.

Cerinte
  • Experienta pe un job similar in testarea web si de aplicatii mobile (Android si iOS) – min 2-3 ani;
  • Experienta cu tool-uri de raportare si urmarire a bugurilor (de ex: Mantis, Bugzilla, Jira, DevTrack, HP ALM, Hansoft, YouTrack, etc), precum si cu tool-uri de gestionare a testelor (de ex: TestRail, qTest, Microsoft Test Manager, DevTest, QA Complete, Zephyr, HP, TestLink, etc).
  • Abilitati digitale: cunostinte bune privind modul de functionare a paginilor web, magazinelor online si ale aplicatiilor mobile;
  • Cunostinte avansate de metodologii si proceduri de testare a software-ului (functional, non-functional, end-to-end, regression);
  • Spirit de observatie dezvoltat si atentie la detalii;
  • Cunostinte bune de limba engleza si abilitati de comunicare eficienta.

Constituie un avantaj:
  • Cunostinte de HTML/ CSS/ Javascript;
  • Experienta intr-o agentie web sau intr-o companie ce dezvolta un produs digital;
  • Cursuri sau certificari in testarea de software.
  • Experienta de lucru in sistem remote (de acasa)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Conceperea, gestionarea si implementarea procesui de testare;
  • Analiza cerintelor, creare test planului, scrierea de test case-uri (scenarii de testare) si executarea lor;
  • Testarea manuala a functionalitatilor pentru pagini web si aplicatii mobile pentru a verifica intrunirea criteriilor de acceptare;
  • Realizarea taskurilor de QA din fazele de pre si post go-live;
  • Verificarea respectarii bunelor practici pe procesele de development;
  • Raportarea problemelor descoperite intr-un sistem de bug tracking;
  • Verificarea in mediul de testare si production a problemelor raportate de clienti;
  • Rularea de teste pentru regresion testing;
  • Colaborarea permanenta cu developerii, designerii si project managerii;
  • Participarea si contribuitia din perspectiva QA in discutiile si intalnirile de echipa;
  • Pregatirea si prezentarea de rapoarte de QA catre team leaders/ project managers/ management team

Beneficii:
  • Remote working (lucrul de acasa);
  • Stabilitate, mediu de lucru placut;
  • Proiecte atractive si provocatoare;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Abonament medical privat;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si de cariera;
  • Cursuri/certificari platite de catre companie.

Noi suntem Evonomix. Suntem o companie de marketing si tehnologie specializata in strategie, design de interactiuni, inginerie si comert digital. Lucram cu liderii de piata pentru a genera valoare prin aplicarea unei gandiri adaptabile si inovatoare, la scenarii ambitioase de afaceri. Inovatia sta la baza proceselor noastre pe masura ce combinam noile tehnologii cu un know-how trans-disciplinar pentru a descoperi cele mai bune solutii pentru clientii nostri. In fiecare zi construim solutii de eCommerce, integram infrastructuri corporative, proiectam interfete cu utilizatorii, producem continut multimedia, dominam motoarele de cautare si retelele sociale, cream si gestionam relatii cu influentatori de top, scriem continut persuasiv, inovam produse digitale si fizice care imbunatatesc viata de zi cu zi a oamenilor. Facem toate aceste lucruri in timp ce invatam si ne bucuram de aceste lucruri in fiecare zi. Asta este ceea ce facem, intr-o lume mereu activa care se misca din ce in ce mai rapid in fiecare zi. Suntem foarte mandri de echipa noastra si de portofoliul nostru. Ne imbunatatim in mod continuu echipa si cautam mereu provocari mai mari.

Misiunea noastra Generarea de schimbare eficienta si pozitiva, profitand de oportunitati create de retelele sociale, dispozitive mobile si cloud.

Viziunea noastra Suntem interesati sa rezolvam probleme critice in industrii importante prin infuzarea de inovatie si generarea de start-up-uri, cu resurse interne, intr-un mod sustenabil. Echipa si know-how-ul nostru constituie o platforma cu un risc mic si un cost eficient, care ne permite sa construim solutii inovatoare la probleme pe care clientii nostri nici nu le-au gasit inca.

Publicat 19 nov. 2021 Reactualizat 17 dec. 2021 Expiră 19 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos