Publicat 14 Sep 2018 | Reactualizat 14 Oct 2018 | Expiră 15 Oct 2018

PURCHASING SPECIALIST

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare economice;
- Experienta de minim 4 ani pe un post similar sau in firme de distributie produse de larg consum, retail
- Cunostinte utilizare MS Office (Word, Excel nivel mediu spre avansat– se va da grila de verificare, e-mail, cunostinte internet);
- Aptitudini de planificare, organizare si control al activitatii, initiative, persoana comunicativa;
- Orientare catre colegi si abilitati de comunicare, atat cu colegii cat si cu furnizorii;
- Atentie la detalii, capacitate de analiza, sinteza si decizie rapida;
- Experienta in analize de baze de date, extragerea informatiilor din soft-ul de gestiune si prelucrarea lor diversa;
- Experienta in utilizarea unui soft de gestiune si utilizarea bazelor de date cu mii de produse (2000-3000 articole).

Descrierea jobului

- Gestionarea portofoliului de furnizori de servicii si produse;
​- Intocmirea comenzilor catre furnizori si urmarirea livrarilor in termenele stabilite;
- Realizarea analizelor cu informatii privind comenzile realizate/ frecventa acestora/ cantitatile comandate, activitatea furnizorilor, situatia contractelor incheiate si a preturilor negociate;
- Evaluarea periodica a pietei si negocierea periodica a conditiilor contractuale;
- Controlul stocurilor si consumurilor la nivelul tuturor depozitelor/departamentelor din laboratoarele SYNEVO;
- Analize periodice ale achizitiilor la nivelul celor 16 laboratoare pentru furnizorii din portofoliu.

Synevo este liderul în diagnostic de laborator în România și oferă peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, în toate domeniile de diagnostic clinic de laborator. La finalul anului 2017, Synevo România administrează o rețea națională de 16 laboratoare și 78 de centre de recoltare a probelor biologice, efectuând aproape 15 milioane de teste. Synevo România face parte din Medicover – unul dintre cei mai importanți furnizori internaționali de servicii medicale și de diagnostic, înființat în 1995 (www.medicover.com).

Pentru mai multe informații, vizitați www.synevo.ro.

Expirat
PURCHASING SPECIALIST  -  SC SYNEVO ROMANIA SRL