Publicat 12 Feb 2007 | Reactualizat 13 Mar 2007 | Expiră 15 Mar 2007

purchasing manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-experienta intr-o firma de constructii (3-5 ani)
-cunoasterea pietei de materiale de constructii
-cunostinte minime de transport, depozitare, vamuire
-cunostinte bune operare PC (excel)
-nivel avansat de engleza

Descrierea jobului

-intocmirea necesarului de materiale in raport cu proiectul prezent
-plasarea, urmarirea si livrarea marfurilor comandate
-identificarea de noi furnizori
-centralizarea şi analizarea situaţiilor referitoare la stocuri,
-Supervizarea comenzilor de marfă către furnizori, rapoartelor lunare de productie şi de stoc transmise către furnizori,
-Întocmirea corespondenţei comerciale şi întreţinerea relaţiei de colaborare cu furnizorii;
-Informarea furnizorilor despre eventuale disfunctionalităţi şi soluţionarea acestora;
-Participarea la întâlnirile cu furnizorii externi şi întocmirea meeting report-ul;
-Analizarea şi propunerea de contracte de colaborare cu furnizorii de marfă şi clienţii
-Contribuirea la întocmirea planului de afaceri şi a diverselor proiecte iniţiate în companie;
-Propunerea lunara a programarii de plăţi către furnizori, în vederea asigurării continuităţii în aprovizionare
-Optimizarea fluxului logistic Furnizori impreuna cu Dept. Logistica.

Descrierea companiei

International real estate development company.

Expirat
purchasing manager  -  PHOENIX REAL ESTATES

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles