Gratis

Project Manager

SCALA ASSISTANCE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Grupul de firme Scala este in cautarea unui profesionist gata sa devina un membru cheie ai echipei, in calitate de Project Manager. Compania este in continua expansiune, iar cautarea se indreapta catre persoane ambitioase, cu abilitati excelente de strategie si o intelegere profunda a tipologiei de clienti de tip Institutii publice.

Experienta obligatorie de minim 3 ani in project management in cadrul institutiilor publice sau in firme de Project
Management, Tranzactii Financiare, Asigurari, IT, SAAS cu clientii Institutiilor Publice.

O persoana competitiva, cu putere de munca, un bun organizator, team-player, cu o atitudine pozitiva, sociabil.

Cunostinte de limba engleza.

Orientat spre rezultate, deschis spre nou si tehnologie.

Planifica si organizeaza, analizeaza si gandeste constructiv.

Descrierea jobului

Planificarea, conducerea si implementarea proiectului end-to-end, de la formarea serviciului in sine pana la constructia unui proiect de sine statator cu obiective si rezultate bine definite.

Dezvoltarea si gestionarea planurilor de proiect, programelor si bugetelor alocate.

Colaborarea cu echipe interfunctionale si experti tehnici, integrand activitatile proiectului in sistemul informational al afacerii.

Identificarea riscurilor potentiale, problemele si obstacolele legate de managementul proiectului, facand recomandari cu privire la date si informatii pentru a le consolida, modifica, repatria, externaliza sau internaliza.

Monitorizarea progresului proiectului, urmarirea indicatorilor cheie de performanta.

Promovarea unei culturi a muncii in echipa, a imbunatatirii continue si a excelentei in livrarea proiectelor.

Folosirea de sisteme automatizate de raportare si software de management de proiect.

SCALA ASSISTANCE a intrat pe piata de profil in anul 2007 aducand - in premiera - in Romania conceptul de vanzare online a rovinietelor. Compania beneficiaza de o prezenta multinationala, investeste continuu in dezvoltarea retelei sale de vanzari, retail si corporate, si se preocupa de diversificarea gamei de servicii in acord cu nevoile consumatorilor sai. Suntem cel mai mare distribuitor de viniete din Romania cu o cota de piata de 20%.
Reteaua noastra de distributie cuprinde 35.000 de locatii fizice de taxe si facturi raspandite in toata tara si suntem listati si in aplicatiile mobile ale tertilor.
Incepand cu anul 2012, SCALA ASSISTANCE este certificata ISO 9001: 2008, ceea ce confirma bunele practici actuale in cadrul organizatiei si faciliteaza dezvoltarea durabila intr-un mediu de afaceri competitiv. Compania noastra ramane singura din Romania care detine certificatul.
SCALA ASSISTANCE este autorizata de Autoritatea de Supraveghere Financiara Romana - ASF si Compania Nationala de Administrare a Infrastructurii Rutiere (C.N.A.I.R. S.A.)

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024