Project manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 4800 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Educație, expertiză și abilități dorite:

Studii tehnice superioare finalizate cu diplomă de licență, în domeniul ingineriei;
certificat ANRE de electrician IIA&IIB – reprezinta un avantaj;
Minim 3 ani experiența ca Project Manager într-o companie de inginerie, consultanta sau service;
Experiența de minim 2 ani în calitate de coordonator în proiectarea si execuția proiectelor fotovoltaice;
Utilizator avansat al limbii engleze;
Utilizator avansat al programelor dedicate precum Project Office, Planner sau similar;
Utilizator avansat al programelor MS Office (Excel, Word, Power Point) și al programelor specifice de proiectare asistată de computer;
Permis de conducere.

Reprezintă avantaj:

Certificat de management de proiect;
Alte certificări MDLPA/ANRE.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Dezvoltarea proiectelor de energie regenerabilă (soluții tehnice, cotație și asistență tehnică în implementare) și de eficiență energetică (fotovoltaic, cogenerare, contracte de performanță energetică, stații de reîncărcare etc.) în termenele și bugetele stabilite în contracte;
Întocmirea rapoartelor si analizelor de proiect si pregătirea documentației tehnice necesare;
Coordonarea activităților de inginerie subcontractate și aprobarea lucrărilor;
Pregătirea bugetului pentru execuția sistemelor pentru a obține aprobările interne/externe necesare;
Analiza și pregătirea ofertelor din punct de vedere tehnic și financiar;
Coordonarea, implementarea si monitorizarea, precum si asistența tehnică de specialitate în timpul execuției lucrărilor la șantier pentru sistemele proiectate;
Suport tehnic de specialitate altor departamente responsabile(Achiziții, Comercial, Implementare, Mentenanța, Operare, etc.);
Asistență tehnică profesională pentru montaj, execuție si punere în funcțiune;
Verificarea stadiului de realizare a proiectelor si alocarea resurselor necesare;
Suport pentru obținerea și menținerea tuturor autorizațiilor si atestărilor necesare desfășurării activităților gestionate.

Beneficii:
Pachet salarial atractiv;
Oportunități de dezvoltare personală și profesională continuă;
Prime si bonusuri in funcție de performanta.
Dreptul anual de concediu prelungit, în funcție de perioada de angajare;
Prime de vacanță/sarbatori.

Renovatio Solar este prima firma de panouri solare fotovoltaice din Romania cu o linie de productie aproape complet automata cu o capacitate de productie de 50 MW anual. Firma este situata in Satu Mare si se axeaza pe producrea energiei fara poluare care a devenit cea mai cautata sursa de energie pe piata globala.

Publicat 16 mai 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos