Publicat 04 Mar 2017 | Reactualizat 27 Apr 2017 | Expiră 03 Mai 2017

PROJECT MANAGER - CHIRURGIE

2 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleza
  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

- interesat intr-o cariera in vanzari echipamente medicale si consumabile pentru BLOCUL OPERATOR (mese operatie, lampi de operatie, instrumentar chirurgical, electrocautere, motoare chirurgicale, material de sutura, etc.).
- calitati bune de comunicare;
- bun negociator;
- logic, organizat, riguros;
- studii superioare: medic sau inginer (aparatura medicala, electrotehnica, IT software, cu bune cunostinge medicale privind domeniul chirurgiei, instrumentarul chirurgical...);
Prezinta deasemenea un interes important inginerii IT ce sunt specialisti sau isi doresc specializarea in domeniul sistemelor informatice folosite in medicina (trasabilitate a instrumentelor si materialelor in circuitul Sterilizare Centrala - Bloc Operator.
- buna cunoastere a sistemului sanitar;
- experienta in vanzarea instrumentarului chirurgical si al aparaturii medicale reprezinta un avantaj major;
- bune cunostinte de lucru cu PC (word, excel, power point, outlook,);
- STABILITATE - ne intereseaza doar colaborari pe termen lung, de cel putin 8 - 10 ani;

Descrierea jobului

- participa la activitati de instruire privind instrumentarul chirurgical si echipamentele medicale din portofoliul firmei;
- i se repartizeaza un numar de spitale din Bucuresti (respectiv Craiova) si din judetele invecinate;
- in zona repartizata va derula activitati de promovare si vanzare instrumentar chirurgical si echipamente medicale pentru bloc operator;
- firma isi desfasoara activitatea de peste 20 de ani, suntem cunoscuti iar produsele apreciate;
- exista o echipa experimentata (Specialisti Produs, Specialisti Marketing) ce ofera constant suport in spitale, consultanta.
Se lucreaza mult si constant "in echipa".
Angajarea se face datorita dezvoltarii vanzarilor si nevoii de acoperire optima, eficienta, operativa, a tuturor spitalelor.
- SALARIZAREA este compusa dintr-o parte fixa, respectiv salariul fix, integral pe cartea de munca si o parte variabila, un COMISION ce se incaseaza lunar, in functie de vanzarile realizate, facturile incasate;
- exista o "perioada de proba" de 3 luni, in care ne vom cunoaste reciproc.
Firma este interesata sa constate daca noul partener se va integra in colectiv iar bineinteles noul angajat va evalua daca firma i se potriveste, daca mentalitatea si modul de activitate ii sunt favorabile dezvoltarii profesionale.
- in perioada de evaluare, de proba, se ofera salariu initial NET de 2.800 RON;
- imediat dupa "perioada de proba", salariul NET va fi de 2.800 RON + COMISION DIN VANZARI;
- in functie de performanta profesionala, de experienta anterioara si vechimea in domeniu, salariul fix poate fi eventual renegociat dupa 6 luni - un an;
- COMISIONUL este stimulativ, reprezinta componenta "de baza" a salarizarii si poate determina o crestere importanta a veniturilor lunare;
De fapt comisionul este principala sursa de venituri, este important atat pentru firma cat si pentru angajat ca acesta sa fie cat mai mare, ca efect al unei activitati eficiente.
- programul este flexibil, iar pentru Craiova practic se lucreaza de acasa ("home office");
- masina de serviciu de buna calitate si confort (Skoda Octavia);
- laptop;
- telefon mobil;
- cursuri de pregatire profesionala;

Rafi International distribuie in Romania echipamentele urmatoarelor firme:
- MAQUET (Germania) = mese de operatie, lampi de operatie, sisteme de distributie fluide medicale (pendants), sali operatie hibride si modulare (VARIOP), reabilitare sali operatie, software integrare sali operatie;
- MEDICON (Germania) = instrumentar chirurgical pentru toate disciplinele chirurgicale;
- GEISTER (Germania) = instrumentar chirurgical pentru chirurgie cardiovasculara;
Atat MEDICON cat si GEISTER produc instrumentar de excelenta calitate, garantat 100% "MADE IN GERMANY"!
- ASSUT Medical (Elvetia) = sutura chirurgicala si specialitati chirurgicale;
- ERBE (Germania) = electrocautere;
- De SOUTTER (Marea Britanie) = motoare chirurgicale;
- HEINE (Germania) = lupe binoculare, surse lumina, echipamente diagnostic;

SERVICE-ul este asigurat de un department specializat, in care ingineri cu multi ani de experienta si cursuri in Germania, la producatori, asigura cu operativitate asistenta tehnica si executa reparatii de excelenta calitate.

Firma are sediul central in Bucuresti si filiale in Cluj, Targu Mures, Iasi, Timisoara, Braila, Brasov si in curand, Craiova.
Rafi International este membra a "RAFI Group", alaturi de firma Sterisystems.
Sterisystems este specializata in controlul si prevenirea infectiei in spitale (sterilizare, spalare - dezinfectie), distribuitoare a firmei suedeze GETINGE, cel mai mare producator mondial de sterilizatoare.

Rafi Group este certificat ISO 9001:2008, ISO 13485:2012, ISO4001:2004, BS OHSAS 18001:2007;
Grupul are ca obiectiv permanent mentinerea unui mediu placut - performant-profesional de lucru.
Ne propunem sa fim cele mai importante firme de distributie instrumentar chirurgical si echipamente de sterilizare din Romania si avem toate conditiile de realizare a acestui obiectiv.
Detalii: rog vizitati www.rafi.ro

PROJECT MANAGER - CHIRURGIE  -  RAFI INTERNATIONAL SRL