Publicat 10 Iul 2006 | Reactualizat 09 Aug 2006 | Expiră 10 Aug 2006

Project Coordinator

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in lucrul cu clientii si utilizatorii de aplicatii software in colectarea specificatiilor prin interviuri si analiza documente.
Experienta in urmarirea specificatiilor de-a lungul ciclului de viata al proiectului.
Experienta in conducerea proiectelor de dezvoltare software, incluzand managementul riscului si al schimbarii.
Experienta in negocierea cu beneficiarul a planurilor si termenelor de executie.
Experienta in dezvoltarea si implementarea de sisteme informatice de dimensiuni mari.

Descrierea jobului

Colecteaza, sistematizeaza si urmareste sarcinile asociate Change Request-urilor (CR) si Business Request-urilor (BR) care stau la baza planului de dezvoltare.
Urmareste realizarea Specificatiilor Functionale si a Specificatiilor Tehnice impreuna cu echipa de dezvoltare.
Planifica, monitorizeaza si controleaza procesul de dezvoltare.
Supervizeaza derularea proiectului si monitorizeaza indicatorii de calitate astfel incat sa garanteze finalizarea in parametrii si termenele stabilite.
Supervizeaza procesul de actualizare a documentatiei tehnice.
Urmareste performantele echipei de dezvoltare si participa la evaluarea periodica a dezvoltatorilor.
Organizeaza testarea interna inainte de livrare (Unit Tests, System Intregration Tests)
Supervizeaza activitatea departamentului de suport tehnic.

Beneficii:
Training initial intensiv.
Salariu motivant corelat cu performantele obtinute.

Descrierea companiei

Sisteme informatice integrate ERP/CRM.

Expirat
Project Coordinator  -  Sinoptix SRL