PROIECTANT

Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

​Studii superioare tehnice;
Cunostinte de inginerie in unul sau mai multe dintre domeniile: mecanica, electrotehnica, electronica, automatizari, inginerie industriala, etc.
Experienta anterioara in proiectare CAD, 2D/3D de preferat in domeniul fabricatiei de structuri sau alte produse din materiale metalice, plastice sau compozite (structuri si corpuri metalice, mobilier comercial, mobilier urban, sisteme de depozitare, sisteme de expunere POSM);
Reprezinta un avantaj experienta anterioara in companii cu activitati de prelucrare pe utilaje CNC a placilor/profilelor/barelor metalice sau a placilor din materiale plastice sau compozite;
Bune cunostinte de desen tehnic;
Bune cunostinte de operare cu un program de proiectare CAD 2D/3D;
Cunoasterea programului SolidWorks reprezinta un avantaj;
Cunostinte de utilizare a suitei de aplicatii MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint);
Bune cunostinte de limba engleza;
Capacitate de calcul numeric, gandire analitica;
Capacitatea de a procesa si asimila cu usurinta informatii, metode si proceduri de operare in domeniul de activitate;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Stabilirea sau adaptarea conceptului si solutiilor constructive pentru produs/lucrare, plecand de la un set de specificatii functionale si de design validate de client sau de la o documentatie tehnica furnizata/aprobata de catre acesta;
Realizarea proiectelor tehnice de executie pentru produse/lucrarile confirmate pentru executie;
Preluarea, verificarea, completarea sau modificarea unor proiecte tehnice pentru asimilarea in productie, cu tehnologiile disponibile in cadrul companiei;
Acordarea suportului tehnic compartimentelor productive in vederea asimilarii rapide si conforme pe fluxul de fabricatie a proiectului realizat;

Postul activeaza intr-un domeniu tehnic ce ofera multiple oportunitati de dezvoltare profesionala in domeniul proiectarii CAD 3D de inalta performanta;

Clientul nostru este o companie de inginerie cu facilitati proprii de productie ce desfasoara activitati de design, proiectare si fabricatie de produse/sisteme pentru diverse domenii de activitate si industrii, avand o vechime de peste 10 ani pe piata din Romania.
Portofoliul sau de clienti include companii din Romania dar si de pe piata internationala pentru care compania furnizeaza servicii profesionale de proiectare, fabricatie, instalare si project management.
Publicat 22 sept. 2021 Reactualizat 20 oct. 2021 Expiră 22 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos