Publicat 08 Mai 2019 | Reactualizat 07 Iun 2019 | Expiră 08 Iun 2019

Proiectant inginer instalatii HVAC

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam noi colegi pentru proiecte de talie nationala si internationala.
Pentru a ne trimite CV-ul tau, poti folosi si formularul de pe site-ul nostru www.leviatan.ro/companie sau ne poti scrie pe contact@leviatan.ro.
​Te asteptam in Echipa Leviatan!

-> Experienta in elaborarea proiectelor pentru instalatii HVAC aferente fazelor SF, PTH, DTAC, D.E. (dimensionare, elaborare breviare de calcul, intocmire memorii tehnice, caiete de sarcini, antemasuratori si liste de cantitati, documentatii pentru obtinerea certificatului de urbanism si avizelor si acordurilor solicitate prin acesta etc);
-> Studii superioare tehnice finalizate (de preferat instalatii);
-> Cursuri/atestări specifice postului;
-> Cunoștințe bune de AutoCAD (2D/3D), programe de editare şi proiectare specifice domeniului, operare PC (Word, Excel, Outlook);
-> Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare;
-> Experienta in activitatea de coordonare si de lucru in echipa cu alte specialitati;
-> Experiență profesională: minim 2 ani experiență într-o poziție similară;
-> Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate.

Descrierea jobului

-> Intocmeste si coordoneaza proiecte de instalatii HVAC, in toate fazele de proiectare respectand termenele impuse;
-> Elaborează soluţia tehnică de proiectare pentru specialitatea HVAC;
-> Intocmeste antemasuratorile si listele de cantitati;
-> Verifica impreuna cu echipa de proiectare cantitatile rezultate şi coordonarea cu celelalte specialităti;
-> Elaborează DTP conform comenzilor de proiectare, documentaţiei tehnice de ofertare şi cerinţelor beneficiarului;
-> Propune şi implementează soluţii şi echipamente moderne în documentaţia de proiectare;
-> Verifică respectarea proiectului de către executant în virtutea legislaţiei în vigoare;
-> Verifica impreuna cu echipa de proiectare integrabilitatea in practica a proiectelor;
-> Participa cu echipa de proiect la fazele determinante si verifica respectarea proiectului;
-> Centralizeaza documentatia necesara avizarii proiectelor;
-> Se deplaseaza pe santier pentru verificarea respectarii proiectelor (daca este necesar) ;
-> Se încadrează în termenele prevăzute şi în conformitate cu nivelul de calitate cerut;
-> Avizează intern şi la beneficiar documentaţia elaborata.

Beneficii:
Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista, tanara, dinamica
Posibilitate de crestere profesionala
Mediu de lucru placut
Pachet salarial atractiv
Asigurare medicala
Deducere transport

Suntem o echipa de profesionisti ce include arhitecti, ingineri structuristi, designeri, ingineri de instalatii, manageri de proiect care ofera calitate fiecarui proiect pe care il dezvolta, avand ca scop comun furnizarea de valoare si rezultate, de servicii profesionale, precum si de solutii sustenabile si inovatoare pentru orice client.

Ne-am inceput activitatea in 2008, iar in conditii de declin economic, echipa noastra a reusit sa creasca si sa se impuna in piata prin abordarea cu seriozitate si responsabilitate a proiectelor.

Fie ca este vorba de proiecte mai mici sau mai mari, noi aducem clientilor avantajul unei proiectari judicioase si complete atat in ceea ce priveste planificarea investitiei, optimizarea si previzionarea costurilor pe durata executiei, cat si valoarea adaugata prin siguranta si calitatea proiectelor finalizate.

www.leviatan.ro

Expirat
Proiectant inginer instalatii HVAC  -  SC LEVIATAN DESIGN SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles