Publicat 22 Apr 2008 | Reactualizat 21 Mai 2008 | Expiră 23 Mai 2008

Programator Java Milano

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Programator JAVA
Esentiala disponibilitatea imediata.
Loc de munca: Milano ( Italia)
Durata Proiectului : 1-2 ani

Descrierea jobului

Cerintele Postului sunt:

- Experienta minima 2 ani

- Cunostiinte J2EE nivel mediu-inalt

- Application Server J2EE compliant (preferabil Websphere)

- Mediu de programare J2EE (WSAD, Eclipse)

- Cunostiinte de SQL nivel mediu-inalt

- DBMS gen DB2 / Oracle

Constituie titlu preferential cunoasterea programarii in STRUTS, HIBERNATE si experienta profesionala dobandita in mediu bancar - asigurari.

Este obligatorie cunoasterea limbii italiene la nivel cel putin mediu sau eventual limba engleza la nivel avansat.

Salariu atractiv,cariera internationala,dezvoltare profesionala si acumulare experinta in unele dintre cele mai mare companii din Milano.

Compania va face toate demersurile necesare pentru a facilita transferul de la aeroport la sosire, gasirea unui apartament si integrarea noului angajat in noua structura IT client.

Dale Consulting este o societate italiana de consultanta IT infiintata in anul 2006.

Dale Consulting furnizeaza solutii si servicii in domeniul informatic utilizand tehnologii avansate.

Dale se prezinta ca advisor pentru societatile Client oferind propria competenta si profesionalism in gasirea solutiei tehnologice perfecte pentru dezvoltarea activitatii acestora.

Dale Consulting a luat nastere ca urmare a colaborarii unor profesionisti cu vasta experineta in domeniu , avand obiectivul de a furniza solutii si servicii IT avansate.

Expirat

Programator Java Milano  -  DALE CONSULTING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles