PROGRAMATOR CNC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

PROGRAMATOR CNC - in Aiud
  • Absolvent de facultate tehnica / Studii medii tehnice de operare CNC
  • Detine bune abilitati de programare a regimurilor de aschiere
  • Detine notiuni despre comenzi auxiliare de baza, notiuni de compensare si corectie a sculelor
  • Cunoaste desen tehnic
  • Experienta in FANUC – reprezinta un plus.

Descrierea jobului

  • Realizeaza programele in format ISO recunoscute de utilajele CNC in vederea realizarii pieselor conform desenului de executie (experienta in FANUC)
  • Detine cunostinte foarte bune despre dispozitivele si tehnicile moderne de prelucrare a metalelor
  • Programeaza regimurile de aschiere
  • Regleaza masinile-unelte cu comanda numerica

INDUSTEAM EAST EUROPE SRL ofera servicii integrate in domeniul industrial, domeniul principal de activitate fiind fabricarea de constructii / structuri metalice si echipamente industriale de gabarit mediu si mare. Sediul central al companiei se afla la Oradea si unitatea de productie in AIUD.

Publicat 2 aug. 2022 Reactualizat 9 aug. 2022 Expiră 1 sept. 2022